Strona główna Bez kategorii Będą jeździć mercedesami

Będą jeździć mercedesami

5

I to nie byle jakimi, ale najnowocześniejszymi w Polsce. Mercedes wyprodukuje trzy w pełni ekologiczne autobusy, które jeszcze w tym roku zaczną wozić pasażerów w Świebodzicach.

Mercedes Benzfoto www.mercedes-benz.pl

W czwartek, 16 kwietnia, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz podpisał umowę z firmą EvoBus Polska Sp. z o.o. na dostawę 3 autobusów miejskich. To efekt realizacji projektu pn. Zakup nowych przyjaznych dla środowiska autobusów dla potrzeb komunikacji miejskiej w Gminie Świebodzice, w ramach Priorytetu nr 3. „Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnych Śląsku („Transport”), dz. nr 3.3. Transport Miejski i podmiejski RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Mercedes wyprodukuje trzy nowoczesne, w pełni ekologiczne autobusy, które jeszcze w tym roku zaczną wozić pasażerów. Gmina Świebodzice otrzymała dofinansowanie na realizację tego zadania w wysokości 3 560 477, 75 zł, tj. 84,99% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych. Wartość całej inwestycji to 4,2 mln zł.

Świebodziczanie będą jeździć do pracy i szkoły naprawdę komfortowymi pojazdami – cieszy się burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Warto też podkreślić, że dotacja na zakup autobusów to rekordowa dotacja unijna w historii naszego miasta.

 Wykonawca czyli firma Mercedes Benz zobowiązał się dostarczyć pojazdy do końca sierpnia. Świebodzickie autobusy to model 628 02 Citaro, w kolorze złotym. Mamy nadzieję, że pasażerowie wsiądą do nich późną jesienią tego roku.

Poprzedni artykułCo grają w Cinema 3D?
Następny artykułPoetycko-matematyczny maraton