Strona główna Bez kategorii Zamalowali wulgarne napisy

Zamalowali wulgarne napisy [FOTO]

19

Nie ma śladu po wulgarnych, rasistowskich napisach i zwykłych bazgrołach. Blisko setka osób w pół godziny zamalowała most i mur w Parku Centralnym. Akcję STOP HEJT w Świdnicy zorganizowali Fundacja Symbioza i Stowarzyszenie Carpe Diem. – Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Już planujemy następne działania – zapowiada Sylwia Osojca z Symbiozy.

most 11

Oszpecony most ramie przy ramieniu malowali harcerze, młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca “Jubilat”, panie z Ligi Kobiet Polskich, uczniowie Gimnazjum nr 3, samorządowcy, urzędnicy i parlamentarzyści. – Smarowanie po murach, elewacjach czy tym moście to jest zwykła głupota, która nas złości. Wiem, że za chwilę pewnie znów pojawią się tutaj napisy, ale warto pokazać, że jest mnóstwo osób, którym się to nie podoba – mówi nastoletni Marcin, który wraz z koleżankami i kolegami z tanecznego zespołu włączył się do akcji. – Wiem, że most ma zostać poddany rewitalizacji, ale chcieliśmy symbolicznie rozpocząć od miejsca, które jest najbardziej wymownym przykładem wandalizmu i mowy nienawiści. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób chciało dzisiaj przyjść. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli akcję, a zwłaszcza hurtowni Kosta, która przekazała 20 litrów farby oraz posłom Teresie Świło i Robertowi Jagle za przekazanie środków na pędzle i wałki do malowania – mówi Sylwia Osojca. Kolejne wielkie malowanie planowane jest w parku przy ulicy Sikorskiego.

/asz/

 • W Świdnicy po wyborach samorządowych wraca normalność 🙂

  • KolasaJAN

   Jednym zdaniem ; Moja Odessa … Odessa moja Mama… ( A. Awdiejew )

  • sceptyczny_swidniczanin

   a co ta akcja ma do zmiany władzy? bo nie rozumiem

   • horera

    Sama pani Prezydent pędzel w dłoni dzierżyła 😉

  • BA

   i znów hipokryzja i to ogromna. Słaniewska i Synowska w kampanii stosowały taką mowę nienawiści, że te napisy, które zamalowywały są niewspółmiernym złem, nazwijmy to "ogólnym". Przypominam cytat z Synowskiej, który można znaleźć tu we wcześniejszym artykule :"moim celem było zniszczyć Murdzka" Ile trzeba mieć nienawiści, żeby coś takiego powiedzieć. Słaniewska w ulotce przedwyborczej również weszła na szczyty i już nie miała żadnych zahamowań. Dodatkowym problemem jest to, że ową nienawiść przeniosła dalej niszcząc ludzi i dobra przez nich wypracowane. Można by wiele pisać…I kto to "zamaluje", żeby zwrócić godność temu, któremu zabrano dobre imię poprzez kłamstwa i oszczerstwa – taką mamy władzę.

   • Szczytem hejtu była jednak ulotka/gazetka wspólnoty, na której to awersie był uśmiechnięty Wojtek a na rewersie WIELKIMI LITERAMI NIEEE DLA KANDYDATKI SLD 🙂

    • BA

     naprawdę aż tak nic nie rozumiesz???? i nie rozróżniasz??? nie mogę uwierzyć

     • ciemny klucz

      Antek "Pierdoła" pitoli jak zwykle ….

     • Frank Drebin

      A czego się po nim spodziewałeś? Przecież to przylepa nowej władzy, pochwali wszystko co zrobią i spróbuje obrócić przeciwko poprzednikom. Poczytaj jego komentarze.

   • antek

    Po Twych komentarzach coraz bardziej nabieram przekonania, że jesteś rodzinnie powiązana z byłym prezydentem. Obym się mylił ale nick i Twoje treści tak mi się kojarzą

 • Lucjan

  Dobra robota. Przygotowaliscie swietny podklad pod nowe teksty, ktore juz tego weekendu powinny sie pojawic ze zdwojona sila 🙂

 • Randon

  Posłać tam parę strażników miejskich lub policjantów w cywilu, wyłapać "malarzy" i potem niech na ich koszt są odnawiane elewacje. Pojedyncze akcje zamalowywania bohomazów, bez ich katalogowania w celu ustalenia sprawców nie ma większych szans na sukces.A cierpią na tym nie tylko parkowe mosty ale i zabytki w Rynku i wokół niego. O osiedlach nawet nie ma co pisać.

  • Niedzielny Rowerzysta

   No własnie nie można poniżać biednej młodzieży która zbłądziła. To nie europejskie. Za niszczenie mienia trzeba pogłaskać ich po głowie i dać opiekę kuratora bo wina społeczeństwa w którym nie mogą się odnaleźć. Oni po prostu manifestują swoją indywidualność, to taki krzyk rozpaczy.

   p.s. Żartowałem. Gumą po plecach i niech zapierdzielają gnidy jedne.

   • Randon

    Pałowanie nic nie da, zrobi z nich męczenników w ich środowisku. Ale jak dostaną odblaskowe kamizelki i będą sprzątać własne "dzieła" to szybciej dotrze do nich, gdy sąsiedzi zaczną ich wytykać i obserwować ich zachowania.

    • iras

     I o to wlasnie chodzi!

 • Pinokio

  Malowanie z torebką i w garniturach i koszulach ? Śmiesznie wygląda strój roboczy.

 • Magda

  Zwracam się do autora artykułu.z pytaniem. Dlaczego nie wspomniano,że w akcji wzięli uczniowie także uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. A była to jedyna szkoła świdnicka.Trudno było tych gimnazjalistów nie zauważyć, bo była to liczna grupa.

  • Frank Drebin

   Bo niefajnie będzie wyglądać, że 3/4 uczestników zostało zmuszonych do udziału w darmowym zastępowaniu służb miejskich. Lepiej udawać ilu to mamy społeczników. A tak to kilka politycznych twarzy robiących sobie reklamę i biedne dzieciaki perfidnie do tej reklamy wykorzystane.

 • swidniczanka

  Zapomnieli napisać, że w akcji udział wzięła również Młodzieżowa Rada Miasta Świdnica. Było kilku przedstawicieli 😉