Strona główna Sport Inne Worek medali Gryfa w Wieliczce

Worek medali Gryfa w Wieliczce

0

2 złote 8 srebrnych i 7 brązowych medali zdobyli zawodnicy UKS Taekwon-do Gryf Świdnica na XXII Mistrzostwach Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo, które odbyły się w dniach 14-15 marca w Wieliczce.

gryf świdnica

Klub wystartował składem 16 zawodników: kategoria dzieci – Weronika Borkowska, Weronika Czubacka, Hubert Jasinowski, Miłosz Kubiak; kategoria młodzik – Laura Panas, Karolina Malinowska, Miłosz Parużyński, Bartosz Balant, Kuba Panas, Szymon Czubacki; kategoria kadet – Tomasz Paździora; kategoria junior – Maja Wróblewska, Alicja Kubina i kategoria senior – Jerzy Brzostowski, Grzegorz Jager, Arkadiusz Osienienko.

Niewątpliwie najmocniejszą kategorią okazały się dzieci, w której to każdy z naszych zawodników zanotował sukces i tak medale zdobyli: Miłosz Kubiak (złoto w walkach soft stick), Weronika Borkowska (srebro w układach formalnych, technikach specjalnych i szybkościówce), Hubert Jasinowski (srebro techniki specjalne, brąz w walkach soft stick), Weronika Czubacka (srebro w walkach soft stick). W kategorii młodzików na podium stanęli: Laura Panas (brąz w technikach specjalnych), Karolina Malinowska (brąz w technikach specjalnych i szybkościówce), Bartosz Balant (brąz w układach formalnych) oraz Miłosz Parużyński (srebro w walkach semicontact). W kategorii kadetów brązowym medalem z walk lightcontact pochwalić się może Tomasz Paździora, chociaż tu szanse i możliwości były większe, tak samo jak w walkach semi contact, gdzie Tomek zanotował dwa zwycięstwa. W kategorii juniorów miłą niespodzianką było złoto Alicji Kubiny w walkach semicontact, natomiast Maja Wróblewska zdobyła srebro w układach formalnych.

W kategorii seniorów było pechowo już przed zawodami, gdzie kontuzje uniemożliwiły wyjazd na zawody dwóm zawodnikom, natomiast na samych zawodach pechowy start zaliczył nasz faworyt do medali – Jerzy Brzostowski, który w pierwszej konkurencji technik specjalnych złamał palca u nogi i tym samym wyeliminował się z zawodów. Jerzy w pierwszy dzień zawodów odebrał certyfikat mistrzowski II DAN i wystartował w konkurencji układów formalnych drużynowych wraz z Małgorzatą Ciesielską (LSKW DAN Świdnik) i Bastianem Grzegorowskim (Drache Leszno) zdobywając brązowy medal. Bardzo dobrze natomiast spisał się Grzegorz Jager z sekcji MMA świdnickiego klubu, który zdobył brązowy medal w walkach lightcontact -84 kg oraz Arkadiusz Osienienko, zdobywca srebra w lightcontact – 60 kg. Arek w składzie Gryfa znalazł się gościnnie, gdyż na co dzień trenuje w KO GYM Świdnica prowadzonym przez Mariusza Cieślińskiego. W zawodach wzięło udział blisko sześciuset zawodników z całej Polski oraz dwie ekipy zagraniczne. Kierownikiem ekipy był Waldemar Zdebski.

Poprzedni artykułZamalowali wulgarne napisy [FOTO]
Następny artykułZwycięski horror Formacji