Strona główna Bez kategorii Miss Wiosna Świdnica 2015 wybrana

Miss Wiosna Świdnica 2015 wybrana [FOTO/VIDEO]

6

Jedenaście kandydatek walczyło o tytuł Miss Wiosna Świdnica 2015. Udział dziewcząt ucieszył organizatorów, którzy obawiali się niemal do ostatniej chwili, że z wyborów nic nie będzie.  Chętnych nie zabrakło i mimo sporego chaosu, wybory udało się przeprowadzić. Miss Wiosny została uczennica Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, miłośniczka muzyki i motoryzacji.

_MG_6001

Wybory Miss Wiosny były organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury z powodzeniem w latach 80-tych i 90-tych XX wieku. Wydarzenie postanowiła reaktywować Młodzieżowa Rada Miejska Świdnicy. Pomysł przyszedł dość późno i do ostatniej chwili nie było pewne, czy znajdą się odważne dziewczęta w wieku od 15 do 19 lat. Ostateczne w szranki stanęło 11 gimnazjalistek i licealistek: Kamila Korkuś z III LO, Natalia Nowicka z Gimnazjum nr 4, Karolina Radziewicz z Gimnazjum nr 4, Roksana Kadziszewska z III LO, Oliwia Przybylska z Gimnazjum nr 1, Aleksandra Ziemba z Gimnazjum nr 1, Karolina Zięba z Gimnazjum nr 1, Julia Christ z Gimnazjum nr 1, Justyna Pasoń z Gimnazjum nr 1, Aleksandra Marascu z Gimnazjum nr 2 i Olga Czaja z Gimnazjum nr 2. Dziewczęta oceniało jury, w którym zasiadła m.in. Miss Wiosna z 1996 Katarzyna Andruszkiewicz-Gowiński. Swój głos mieli także widzowie.

Najprawdopodobniej krótki czas nie pozwolił na przygotowanie choreografii, stąd kandydatki podczas trzech wyjść prezentowały się w tym samym, bardzo skromnym układzie, zmieniały się natomiast stroje. I tak na scenie Klubu Bolko w niedzielę 22 marca dziewczęta pokazały się w ubiorach piknikowych, codziennych i wieczorowych. Szczególną uwagę przykuwała miłośniczka tańca ludowego, która za każdym razem prezentowała strój folklorystyczny. Organizatorzy urządzili  kandydatkom konkurs z wiedzy o Świdnicy, historii i polityce, pytając m.in. jakim rokiem w polityce jest 2015, która z dwóch świdnickich wież jest wyższa albo jaki zawód wykonywał Lech Wałęsa. Sytuację uratowały pytania o marzenia i plany na przyszłość. Brawa za dystans do wyborów miss należą się kandydatce, która zapowiedziała, że chce walczyć o pokój na Ziemi. Występy dziewcząt urozmaicili wokaliści i tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Studia Katharsis.

Ostatecznie jury tytuł Miss Wiosna przyznali Aleksandrze Marascu z Gimnazjum nr 2. Wicemiss została Karolina Rodziewicz z Gimnazjum nr 4, a Miss Publiczności Aleksandra Ziemba z Gimnazjum nr 1. Zwyciężczynie otrzymały podarowane przez sponsorów wianki, bukiety, karnety na biżuterię, do salonów urody i fitness. jak podkreślała tegoroczna Miss Wiosna, wybory sprawiły jej wielką frajdę i jest dumna, że to ona zdobyła tytuł.

Młodzieżową Radę w organizacji wsparły władze Świdnicy i parlamentarzyści. Deklaracja o kolejnej edycji nie padła.

/asz/

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDla kogo 1% podatku? Wesprzyj harcerzy
Następny artykułŚKPR dryfuje ku drugiej lidze!