Strona główna Bez kategorii Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj harcerzy

Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj harcerzy

0

Termin złożenia zeznania podatkowego za 2014 rok mija 30 kwietnia. Przy wypełnianiu formularza warto pamiętać o wyborze organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Nie wymaga to żadnego wysiłku. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym, pieniądze na wskazane konto przekaże Urząd Skarbowy. Jakiej organizacji pożytku ze Świdnicy i okolic można podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć w idei pomagania? Czekamy na zgłoszenia, informacje będą publikowane w każdą niedzielę. Dane organizacji lub osoby wraz ze zdjęciem proszę przesyłać na adres [email protected]

tablica16 - silni w działaniu

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. Szarych Szeregów w Świdnicy to blisko 500 zuchów, harcerzy i instruktorów zrzeszonych w gromadach, drużynach i kręgach instruktorskich całego Powiatu Świdnickiego. Najliczniejsze i najprężniej działające środowiska znajdują się w miastach Świdnica, Świebodzice i Strzegom oraz w gminie Świdnica. Misją harcerstwa jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Podstawowa działalność hufca opiera się na organizacji cotygodniowych zbiórek dla dzieci i młodzieży, podczas których realizowany jest program o różnorodnej tematyce, w tym: wychowanie patriotyczne, duchowe, zdrowotne, edukacja ekologiczna, techniki harcerskie, specjalności, itp. Organizowane są zajęcie sportowe, kulturalne, biwaki, ogniska, rajdy, turnieje, festiwale, kominki tematyczne, zabawy integracyjne, wycieczki, imprezy na orientację, różne formy szkoleniowe, kursy, warsztaty i seminaria. To wszystko przygotowują i realizują instruktorzy – wolontariusze skupieni w świdnickim hufcu. To oni dbają o to, żeby chwile spędzone w harcerstwie były nieustającą przygodą, zapewniając dzieciom wyjątkowy program i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Harcerze pomagają wypełnić PIT

Od kilku lat harcerze ze Świdnicy prowadzą akcję „1 % na ZHP” i w siedzibie hufca na ul. Lelewela 18 pomagają wypełniać PIT-y, a w zamian za to podatnik przeznacza swój 1 % na działalność statutową świdnickiego hufca. Środki uzyskane z 1 % przeznaczane są na realizację programu w ciągu roku szkolnego, ale przede wszystkim na zakup mundurów harcerskich oraz obozy i kolonie dla zuchów i harcerzy. Aby środki z 1 % trafiły do świdnickich harcerzy, należy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000 264 246 z dopiskiem Hufiec Świdnica.

Poprzedni artykułSetne urodziny świdniczanki
Następny artykułMiss Wiosna Świdnica 2015 wybrana [FOTO/VIDEO]