Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR dryfuje ku drugiej lidze!

ŚKPR dryfuje ku drugiej lidze!

1

Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica znów zeszli z parkietu pokonani. Tym razem nasz zespół nie sprostał Olimpii Piekary Śląskie. Świdniczanie wyraźnie przegrali 24:34 (9:16) i jeszcze bardziej skomplikowali swoją i tak kiepską sytuację w tabeli. Do końca rozgrywek pozostało pięć spotkań. Strata do miejsca barażowego wynosi trzy punkty.

skpr

Na mecz z Olimpią do bramki ŚKPR-u wrócił Błażej Potocki, który z powodu kontuzji nie grał w kilku ostatnich meczach. Niestety w sobotę ani on, ani Konrad Gil nie byli w najwyższej dyspozycji. Do tego doszły stare grzechy – nieskuteczność i kłopoty w ataku pozycyjnym. W efekcie po dość jednostronnym spotkaniu Szare Wilki wyraźnie uległy rywalom ze Śląska. Nadzieje na zwycięstwo można było mieć mniej więcej do piętnastej minuty. Wtedy też na tablicy wyników był remis 6:6. Kilka minut wcześniej ŚKPR prowadził nawet 6:4, ale drugi kwadrans pierwszej połowy należał do Olimpii. Ślązacy już do przerwy odjechali na siedem bramek (16:9) i było jasne, że o odwrócenie losów meczu będzie niesłychanie trudno. W 36. minucie Olimpia powiększyła przewage do dziesięciu bramek (21:11). Świdniczanie zbliżyli się jeszcze na sześć bramek (24:18 w 45. minjucie), ale na więcej przeciwnicy nie pozwolili…

ŚKPR Świdnica – Olimpia Piekary Śląskie 24:34 (9:16)

ŚKPR: Potocki, Gil – K. Rogaczewski 8, Kłoda 5, Piędziak 4, Ciosek 3, Misiejuk 2, Krzaczyński 1, Pułka 1, Węcek, Chaber, Motylewski, P. Rogaczewski, Dębowczyk

Olimpia: D. Kowalczyk, Zemelka, K. Kowalczyk – Kowalski 8, Parzonka 7, Kempys 5, Chromy 4, Rosół 4, Smolin 2, Fidyt 2, Tatz 1, Cieniek, Gogola, Miłek, Danysz