Strona główna Sport Inne Sprawdzian świdnickich tygrysów zaliczony na piątkę

Sprawdzian świdnickich tygrysów zaliczony na piątkę

0

Świdniccy taekwondocy Sportowego Klubu Taekwondo „Tiger” sprawdzili swoje umiejętności podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Taekwondo ITF, które odbyły się 22 lutego w Oleśnicy. Do rywalizacji stanęło około 150 zawodników z całego województwo, w tym pięcioosobowa reprezentacja świdnickiego „Tigera”.

zdjęcie

Zawodnicy rywalizowali w konkurencji walk sportowych oraz konkurencjach technicznych: układach formalnych oraz technikach specjalnych. Dla większości zawodników był to test przed zbliżającymi się Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski Taekwondo PUT, które już w marcu odbędą się w Wieliczce. – To był bardzo obiecujący start. Miło jest wrócić po wielu latach do treningów w Świdnicy, mając tak ambitnych młodych zawodników w klubie. Zebrałem ważne informacje na temat elementów nad którymi musimy popracować na treningu. Przed nami duża impreza w połowie marca- Mistrzostwa Polski w Wieliczce. Trzymajcie kciuki – komentuje Tomasz Bohuszewicz, nowy szkoleniowiec świdnickiej sekcji.

Wyniki zawodników:

Mateusz Kałużyński:
1. miejsce walka sportowa, kat. seniorzy

Daniela Kałużyńska:
1. miejsce walka sportowa, kat. juniorki
1. miejsce układy formalne, kat. juniorki 3-6 cup
3. miejsce techniki specjalne, kat. juniorki

Przemysław Guzik:
2. miejsce walki sportowe, kat. seniorzy

Daniel Wiśniewski:
1. miejsce układy formalne, kat. juniorzy 3-6 cup
3. miejsce walka sportowa, kat. juniorzy

Michał Butmankiewicz:
2. miejsce walka sportowa, kat. juniorzy

Od stycznia tego roku szkoleniowcami SKT „Tiger” w Świdnicy są: Sebastian Maniak (6 DAN Taekwondo ITF) oraz świdniczanin Tomasz Bohuszewicz (3 DAN Taekwondo ITF). Nowi trenerzy to doświadczeni instruktorzy z wieloletnim stażem zawodniczym, aktualni medaliści ostatnich mistrzostw świata w Rzymie.

Poprzedni artykułBędzie protest przed cyrkiem
Następny artykułCo grają w kinie Cinema 3D?