Strona główna Bez kategorii Będzie protest przed cyrkiem

Będzie protest przed cyrkiem

19

Nie zgadzają się na wykorzystywanie zwierząt w cyrkach i szykują protest. Z transparentami i ulotkami pojawią się w poniedziałek, 2 marca przez cyrkiem Korona, który w Świdnicy rozbije swój namiot przy drodze wylotowej na Wałbrzych. Kolejnym krokiem będzie petycja do władz miasta o wprowadzenie całkowitego zakazu wjazdu do Świdnicy cyrków ze zwierzętami.

cyrk

Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum Swidnica24.pl

– Te dwie minuty wstępu lwów, wielbłądów, psów i innych zwierząt są okupione ich cierpieniem i torturami – mówi Krzysztof Kowalczyk, inicjator akcji protestacyjnej i założyciel świdnickiej społeczności „Cyrk bez zwierząt”. – Poza tym od wiosny do późnej jesieni zwierzęta są bez przerwy w transporcie, bo cyrk nieustannie zmienia miejsce pobytu. Żyją w ciasnych klatkach, bez odpowiednich wybiegów. Nie zgadzam się na to bestialstwo. Nie mam nic przeciwko cyrkowi, w którym będą występować ludzie, ale protestuję przeciwko dręczeniu zwierząt.

Organizatorzy protestu w Świdnicy ubiegają się o pozwolenie na akcję. – Nie ma mowy o żadnych agresywnych zachowaniach z naszej strony. Będziemy stali z transparentami i rozdamy ulotki. Zależy nam na edukacji, na uświadomieniu ludziom, że idąc do cyrku, przykładają rękę do cierpień zwierząt – tłumaczy Krzysztof Kowalczyk. Jeżeli nie otrzymają zgody, skończy się na skromnym happeningu z udziałem kilkunastu osób.

Podobne protesty koalicja „Cyrk bez zwierząt”  organizuje w całej Polsce. W Świdnicy akcja rozpocznie się 2 marca o godzinie 16.00 w pobliżu cyrku Korona na Osiedlu Młodych.

Fanepage Świdnica-Cyrk bez zwierząt

/asz/

Poprzedni artykułWygraj bilety na ŚKPR
Następny artykułSprawdzian świdnickich tygrysów zaliczony na piątkę