Strona główna Bez kategorii Polska Spółka Gazownictwa likwiduje punkt w Świdnicy

Polska Spółka Gazownictwa likwiduje punkt w Świdnicy

0

Najprawdopodobniej od maja tego roku przestanie działać Sekcja Dystrybucji Gazu PSG w Świdnicy. -Przeprowadzana zmiana jest jedynie zmianą w zakresie organizacji i dla odbiorców gazu nie powinna być w ogóle zauważalna – deklaruje rzeczniczka prasowa spółki Aleksandra Baldys. Przy ulicy Wrocławskiej bez zmian będzie natomiast funkcjonować biuro obsługi klienta spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwsza ze spółek zajmuje się siecią gazową, druga dostarcza gaz. Jak zaalarmował jeden z Czytelników Swidnica24.pl, wraz z likwidacją sekcji dystrybucji gazu, ze Świdnicy do Dzierżoniowa zostanie przeniesione Pogotowie Gazowe, co jego zdaniem stworzy bardzo niebezpieczną sytuację np. podczas rozszczelnienia sieci gazowych. Tymczasem okazuje się, że w Świdnicy pogotowia nie ma od dawna. – Samo miasto Świdnica było dotychczas, już od kilku lat, obsługiwane przez Pogotowie Gazowe w Dzierżoniowie, potwierdzając skuteczność takiego działania w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa. Interwencje Pogotowia Gazowego zlokalizowanego w Dzierżoniowie i Wałbrzychu, odbywające się na terenie powiatu świdnickiego, gwarantują optymalny poziom bezpieczeństwa – zapewnia rzeczniczka.

 Zakłady zajmują się dystrybucją gazu ziemnego dla odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych, zapewnienie kompleksowej realizacji sieci gazowej i przyłączy gazowych (projektowanie i wykonawstwo), planowanie i projektowanie gazyfikacji nowych terenów, a także określanie warunków przyłączenia do sieci gazowej instalacji gazowych i urządzeń na gaz ziemny, uzgadnianie projektów budowlanych sieci i przyłączy gazowych oraz odbiór sieci gazowych. –Obszar, który był obsługiwany przez komórkę świdnicką zostanie, w sposób efektywny, podzielony pomiędzy Rejon Dystrybucji Gazu w Dzierżoniowie i Rejon Dystrybucji Gazu w Wałbrzychu. Już obecnie część odbiorców gazu powiatu świdnickiego (Strzegom, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Mokrzeszów) jest obsługiwana przez Rejon Dystrybucji Gazu Wałbrzych, sama zaś placówka w Świdnicy obecnie obsługuje maksymalnie 23 tys. odbiorców gazu powiatu świdnickiego – wylicza Aleksandra Baldys. Związana z wewnętrzna reorganizacją w spółce likwidacja sekcji świdnickiej nie pociągnie za sobą zwolnień pracowników. – Jeśli chodzi o pracowników placówki w Świdnicy – około 90% z nich zostanie przeniesionych do jednostki macierzystej w Dzierżoniowie (której obecnie placówka w Świdnicy jest sekcją), natomiast pozostałe 10% zostanie alokowane do Rejonu Dystrybucji Gazu w Wałbrzychu – zapewnia rzeczniczka.

/asz/

 

 

 

Poprzedni artykułKontrola PIP – bez uwag
Następny artykułOstrzelali autobusy pod Mokrzeszowem