Strona główna Bez kategorii Marsz w obronie szkoły

Marsz w obronie szkoły [FOTO/WIDEO]

16

Około dwustu uczniów wzięło udział w marszu w obronie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich. Społeczność szkolna nie chce się zgodzić z likwidacją placówki.

TP__8932

„Połączenie to ukryta likwidacja”, „Żądamy autonomii szkół”, „Stop bezmyślnym decyzjom władzy” z takimi transparentami uczniowie i pedagodzy przeszli spod  siedziby IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kościelnej pod Starostwo Powiatowe przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Tam do protestujących wyszli starostowie Piotr Fedorowicz i Zygmunt Worsa, którzy zapewnili, że decyzja Rady Powiatu jest decyzją suwerenną a uchwała jest pierwszym krokiem do integracji dwóch szkół.

Podczas manifestacji pod Starostwem Powiatowym został odczytany apel do radnych. – Nie bądźcie obojętni w obronie szkoły, która kształci ludzi, chętnych do wykonywania pracy w zawodach służby bezpieczeństwu. Podejmijcie wyważoną i odpowiedzialną decyzję.

Na dzisiejszej sesji Rada Powiatu ma zadecydować, czy przyjąć uchwałę o zamiarze likwidacji IV LO, nazywanego potocznie „mundurówką”. Jak planuje zarząd powiatu, klasy mają zostać włączone do III LO. Ten pomysł zyskał akceptacje Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej, ale od początku budzi gorący protest społeczności szkolnej.

Sesja Rady Powiatu rozpoczęła się o godzinie 15.00.

Poprzedni artykułZnane są już szczegóły koncertu Vadera
Następny artykułNie chcą kongresu, którego i tak nie będzie?