Strona główna Bez kategorii Krwiodawcy nie zawiedli

Krwiodawcy nie zawiedli

0

Pierwsza w tym roku zbiórka krwi w Świebodzicach była udana – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM. Już przed godz. 10:00 we wtorek, 24 lutego, w holu Miejskiego Domu Kultury zbierali się mieszkańcy, chcący podzielić się najcenniejszym darem. Pod koniec dnia okazało się, że takich chętnych było blisko 50 osób – to jeden z lepszych wyników, jeśli chodzi o frekwencję.

KREW (20)

Po badaniach lekarskich krew mogło oddać 40 dawców, dzięki czemu zebrano aż 18 litrów bezcennego leku, który będzie ratował zdrowie i życie innych ludzi. Bardzo gorąco dziękujemy. Od pewnego czasu wytworzyła się  miła tradycja losowania wśród osób oddających krew niespodzianki, której fundatorami są świebodzickie firmy i instytucje. Tym razem już po raz trzeci sponsorem był  TERMET SA, który ufundował żelazko. Wylosował je pan Walerian Łukawski. Zbiórkom towarzyszy Śnieżka-Invest, która dostarcza słodkości dla  dawców.
Organizatorami zbiórki byli: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Urząd Miejski w Świebodzicach Wydział Promocji, Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach oraz Miejski Dom Kultury.
Kolejną zbiórka zostanie zorganizowana pod ratuszem. 12 marca będzie można oddać krew w mobilnym ambulansie, który zaparkuje przed magistratem. Zbiórka potrwa od 9:00 do 13:00.

/UM Świebodzice/

Poprzedni artykułPijany, bez prawa jazdy
Następny artykułMłodzież o patriotyzmie. Głosuj na film II LO!