Strona główna Kultura Wielka Rapsodia wystartowała

Wielka Rapsodia wystartowała [VIDEO]

1

Wielka Rapsodia Świdnicka w tym roku potrwa 2 dni. Za nami pierwszy dzień z hip hopem, a jeszcze dzisiaj przed świdnicką publicznością zaprezentuje się Mielzky.

Mielzky_foto03_tn-940x504

Rapsodię rozpoczęła wczoraj scratch sesja, podczas której swoje umiejętności zaprezentowali turntabliści. Była to też okazja do spróbowania swoich sił na gramofonach lub podpatrzenia jak radzą sobie z tym inni. Kolejne elementami tego wieczoru były pokazy tańca grup ze Świdnicy, Świebodzic i Wrocławia oraz showcase DJ’ów zaproszonych przez Slime’a – mistrza Polski turntablistów. Na zakończenie pierwszego wieczoru wystąpił Modulators – grupa DJ’ska pod wodzą Eproma, której album „Insert Coin” wydany przez Asfalt Records to podróż do lat 90-tych, gdzie scratche były na porządku dziennym i znajdowały się w każdym szanującym się kawałku hip hopowym.

W sobotę 31 stycznia głównym wydarzeniem będzie bitwa freestyle, eliminacje do której rozpoczną się o 17:00 (obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa!). Podobnie jak w roku ubiegłym, główną nagrodą w bitwie jest 500 zł. W roli headlinera wystąpi Mielzky a w przerwach między kolejnymi etapami bitwy będzie można zobaczyć występy Zgas-a – dwukrotnego Mistrza Polski Beatboxu. Zgas zasiądzie również w jury bitwy, gdzie towarzyszyć mu będzie Madział – świdnicki hip-hopowiec, uczestnik Wielkiej Bitwy Warszawskiej i Wojny o Wawel. Podkłady muzyczne do bitwy zagra na żywo zespół Aplaindygo. Przewidziano też open mic przed rozpoczęciem i po zakończeniu bitwy.

SOBOTA (31.01)
bramka (17:00)
open mic + ostateczna rejestracja do bitwy
bitwa: eliminacje (18:00)
beatbox: ZGAS
bitwa: pojedynki grupowe
beatbox: ZGAS
bitwa: finały
open mic
koncert: MIELZKY (22:00)

Poprzedni artykułPrzenikania. Haszysz czy boska interwencja?
Następny artykułPolonia-Stal wygrywa w sparingu z AKS-em