Strona główna Sport Piłka nożna Polonia-Stal wygrywa w sparingu z AKS-em

Polonia-Stal wygrywa w sparingu z AKS-em

0

Drugie zwycięstwo w swoim drugim rozegranym pojedynku odnieśli piłkarze Polonii-Stali Świdnica prowadzeni przez Marcina Morawskiego. Dziś na obiekcie świdnickiego OSiR-u trzecioligowcy pokonali 2:1 IV-ligowy AKS Strzegom.

 CSC_5330

Biało-zieloni przystąpili do meczu mocno osłabieni, trener Morawski nie mógł bowiem liczyć m.in. na czwórkę zawodników występujących aktualnie w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu: Amina Stitou, Mateusza Jarosa, Rafała Lubera i Jana Rytko. Polonia-Stal zaczęła od mocnego uderzenia i po bramkach Grzegorza Borowego prowadziła 2:0. Rywale w pierwszej połowie zdołali odpowiedzieć jednym ciosem zadanym z rzutu karnego przez Domaradzkiego. Po zmianie stron swoje szanse miały oba zespoły, strzegomianie nie wykorzystali kolejnego karnego, a świdniczanie trafili w poprzeczkę.

 

– Bardzo pożyteczny sparing. Polonia-Stal piłkarsko nas przewyższała, jednak jestem zadowolony z postawy mojej bardzo młodej drużyny. Aż tak bardzo nie odstawaliśmy od przeciwnika. Dla nas był to tak naprawdę pierwszy poważniejszy kontakt tej zimy ze sztuczną murawą. Do tej pory pracowaliśmy głównie nad motoryką. W chwili obecnej nie jesteśmy jeszcze gotowi, by grać w piłkę, ale mam nadzieję, że już niedługo się to zmieni – powiedział na stronie AKS-u Strzegom trener IV-ligowców Jarosław Krzyżanowski.

 

Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 2:1 (2:1)

Polonia-Stal: Bęc, Chrapek, Salamon, Sudoł, Skrypak, Morawski, Szuba, Truszczyński, Kukla, Tobiasz, G. Borowy oraz Wajdzik, Sz. Borowy, Klimczak, Schmidt, Rosiak

AKS: Nowak, Chmura, Gawlak, Serweciński, Bober, Domaradzki, D. Krzyżanowski, Rogaczewski, Słowik, Kretkowski, Sabat, Krupnik, Sobczak, Rogowicz, Nitarski, Jaszowski, Dobrowolski

Poprzedni artykułWielka Rapsodia wystartowała [VIDEO]
Następny artykułKino na szpilkach i 50 twarzy Greya