Strona główna Polityka Szymon Chojnowski drugim zastępcą prezydenta

Szymon Chojnowski drugim zastępcą prezydenta

76

Trzydziestojednoletni Szymon Chojnowski w przyszłym tygodniu zasiądzie w fotelu drugiego zastępcy prezydenta Świdnicy. Chojnowskiego na to stanowisko desygnowała prezydent Beata Moskal – Słaniewska. Nowy zastępca będzie odpowiadał za kulturę, sport i współpracę ze stowarzyszeniami.

Szymon Chojnowski

Szymon Chojnowski w roku 2014 ubiegł się o mandat radnego Rady Miejskiej z list Świdnickiego Forum Rozwoju. Chojnowski w latach 2008-2014 pracował w Ministerstwie Finansów. Był odpowiedzialny za współpracę z organizacjami i instytucjami międzynarodowymi. Zajmował się tam koordynacją współpracy Ministerstwa Finansów m.in.: z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, Radą Europy i OECD.

W 2012 roku ukończył czteroletnie studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest absolwentem Collegium Civitas. Uczestnik i współorganizator wielu konferencji naukowych oraz autor publikacji o tematyce gospodarczej. Chojnowski jest absolwentem II LO w Świdnicy.

To nie pierwsza i jedyna nowa twarz w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Od stycznia pełniącym obowiązki sekretarza miasta będzie Maciej Rataj, były szef Strefy Płatnego Parkowania. Rataj na tym stanowisku zastąpi Dorotę Puć – Pietrzykowską, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Także w Świdnickim Ośrodku Kultury szykują się zmiany. Z dniem 31 grudnia 2014 roku wygasła umowa dyrektorowi Tomaszowi Jamrógowi. Obecnie obowiązki dyrektora przejęła Bożena Kuźma.

tepe

Poprzedni artykułSzpital z kontraktem, 14 przychodni bez
Następny artykułGłosuj na Pawła Fajdka