Strona główna Sport Lekkoatletyka Głosuj na Pawła Fajdka

Głosuj na Pawła Fajdka

1

Trwa głosowanie na 10 najlepszych sportowców 2014 roku. Wśród nominowanych znalazł się mieszkaniec gminy Żarów Pawel Fajdek. Dla mieszkającego w Wierzbnej młociarza, to już druga nominacja w najbardziej prestiżowym konkursie w naszym kraju.

 Fajdek

Lekkoatleta, który swoją przygodę z rzutem młotem rozpoczynał pod okiem Jolanty Kumor w Zielonym Dębie Żarów ma za sobą udany sezon. W Zurichu zdobył srebrny medal mistrzostw Europy. Kilka dni później w Warszawie podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym ustanowił rekord Polski wynikiem 83,48 m. Plebiscyt Przeglądu Sportowego jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie. Odbywa się od 1926 roku. Tegoroczna gala na najlepszych sportowców odbędzie się już po raz osiemdziesiąty.

Justyna Kowalczyk wygrywając rok temu po raz piąty stała się najlepszym pod względem ilości zwycięstw w plebiscycie sportowcem w historii Polski. Wcześniej z czterema triumfami była ex aequo z Ireną Kierszenstein-Szewińską, Stanisławą Walasiewiczówną i Adamem Małyszem. Mieszkańcy gminy Żarów dwukrotnie stanęli na trzecim stopniu podium tego najbardziej prestiżowego plebiscytu na najlepszego sportowca w naszym kraju. Do sztangisty Stefana Leletko, rekordzisty oraz mistrza świata z 1982 roku dołączył w ubiegłym roku Paweł Fajdek, który w Moskwie wywalczył tytuł najlepszego młociarza na świecie.

Głosy można oddawać do 8 stycznia na stronie internetowej http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/

Poprzedni artykułSzymon Chojnowski drugim zastępcą prezydenta
Następny artykułKupił kradzioną biżuterię, stanie przed sądem