Strona główna Bez kategorii Świdnica Lan Party, czyli siła gry

Świdnica Lan Party, czyli siła gry

2

Każdego dnia przykuwa do monitorów 450 tysięcy graczy na świecie, a dla wielu stała się nie tylko pasją, ale i sposobem na życie. Polscy gracze są już światową elitą, a Świdnica powoli buduje prestiż wśród pasjonatów gry komputerowej Countner-Strike: Global Offensive. Na drugą edycję Lan Party do Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych przyjechało aż 16 drużyn z całego kraju. Swoje rozgrywki mieli także miłośnicy gry na konsole Tekken Tag Tournament 2.

Lan 3

Świdnicka szkoła po raz drugi udzieliła gościny i wsparła swoich absolwentów, którzy organizują turniej.  Rozgrywki trwały dwa dni, od 22 do 23 stycznia. – Można powiedzieć, że to zwykła strzelanka – śmieją się Dominik Śmigielski i Michał Jabczyński. – Dla niewtajemniczonych takie wytłumaczenie jest najprostsze: są terroryści, którzy podkładają bomby i antyterroryści, którzy mają uniemożliwić atak. Oczywiście wszystko dzieje się w wirtualnej rzeczywistości.

Do gry siadają 5-osobowe drużyny i zwykle rozgrywki prowadzone są w sieci. – Kiedy się siedzi samotnie przed monitorem emocje nie są tak wielkie, jak na żywo – mówią Dominik i Michał, a na potwierdzenie ich słów w sali z olbrzymim „gniazdem” z 20 komputerów co chwilę wybuchają okrzyki. W Świdnica Lan Party uczestniczy aż 80 osób. Widać na pierwszy rzut oka, ze pasjonatami są przede wszystkim mężczyźni. – Ale mamy dwie dziewczyny i są naprawdę dobrymi zawodniczkami – zapewniają organizatorzy. Przekonują również, że choć ta gra stała się ich pasją, potrafią zachować równowagę i nie zaniedbują prawdziwego życia. – Spędzam na grze 2-3 godziny dziennie, ale bywa, że tygodniami nie siadam do komputera – mówi Michał, choć podliczył, że w 2014 roku grał przez 1000 godzin.

Lan 4

– To jest e-sport, który budzi ducha rywalizacji. Turniej prowadzimy systemem pucharowym. Tym razem stało się tak, że nie zdążyliśmy rozegrać ostatnich pojedynków – dodają organizatorzy. Kto dostanie nagrody w wysokości od 250 do 1500 złotych dla drużyny, rozstrzygnie się w sieci.

Ostatecznie o pierwsze miejsce walczyć będą w rozgrywkach online:

ISAMOTI
 -Kuba”kubik”Kubiak,
– Tomasz”kac”Kołodziej,
– Jacek”nexo”Szmulkis,
– Jan”dzangsie”Kowalski,
– Adrian”emotec”Wawryczuk


oraz:

DEMOLKA:
-Sebastian 'sofokles’ Warczachowski,
-Maciek 'MCK’ Witczak,
-Kamil 'TopSpeed’ Kamiński,
-Michał „MICHU” Müller,
-Sebastian „NEEX” Trela

O trzecie miejsce będą walczyć drużyny:
Nalevatorzy:
-Damian 'ethan’ Stec,
-Patryk 'sparta’ Prześlica
-Maciej 'macu’ Różewicz,
-Miłosz 'buzer’ Milczanowski,
-Kamil 'eskalate’ Hodyna

oraz:

NextGeneration:
-Mateusz 'Morfan’ Świętochowski,
-Kamil 'krytyq’ Dudek,
-Piotr 'PeTeR’ Wielgórski,
-Bartosz 'z1san’ Procko,
-Mariusz „Meku Janczarski

Lan 2

Równolegle został rozegrany turniej na konsolach Tekken Tag Tournament 2, który zorganizował Daniel Gasiulewicz. – W tej grze naprzeciwko siebie stają dwaj zawodnicy i biją się. Liczy się refleks, koncentracja, taktyka. W tej grze nigdy nie dochodzi się do ostatecznych rozwiązań i przez to można grać godzinami bez znudzenia – tłumaczy. Dolny Śląsk w tej grze ma jednych z najlepszych w kraju zawodników. W Świdnicy w turnieju uczestniczyło 11 osób.

/asz/

Poprzedni artykułDla babć, dziadków i najmłodszych [VIDEO]
Następny artykułBezpłatne badania dla pań