Strona główna Bez kategorii Świdnica i Wałbrzych z misją do Chin

Świdnica i Wałbrzych z misją do Chin

8

Spotkania z samorządami lokalnymi, regionalnymi władzami i przedsiębiorcami oraz nawiązanie partnerstwa pomiędzy Wałbrzychem a miastem Tienjin –  to główne cele wizyty studyjnej, która rozpoczyna się w tym tygodniu w Chinach. W delegacji znajdzie się także przedstawiciel Świdnicy.

 WSSE_DelegacjaChinska

W maju 2014 r. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” gościła delegację z Chin (na zdj.), a teraz nastąpi rewizyta u azjatyckich partnerów. Ubiegłoroczna wizyta była częścią projektu dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej, którego celem jest rozwój współpracy wybranych regionów Unii Europejskiej i Chin.

Z kolei w listopadzie odbyło się europejsko-chińskie seminarium na temat polityki regionalnej, w którym udział wziął przedstawiciel WSSE „INVEST-PARK” oraz Urzędu Miasta Wałbrzycha i Świdnicy. Spotkanie odbyło się w mieście Chengdu w Chinach i było okazją do zaprezentowania regionu dolnośląskiego, a także oferty inwestycyjnej wałbrzyskiej specjalne strefy.

Styczniowa misja z udziałem m.in. prezes WSSE „INVEST-PARK” Barbary Kaśnikowskiej, wicemarszałka województwa dolnośląskiego, Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha i Beaty Moskal-Słaniewskiej, prezydent Świdnicy  oraz przedsiębiorców działających na terenie WSSE  ma na celu nawiązanie kontaktów biznesowych, możliwości współpracy gospodarczej oraz podpisanie porozumienia pomiędzy miastem Tienjin – dzielnicą Wuqing w Chińskiej Republice Ludowej a miastem Wałbrzych.  Delegacja odwiedzi m.in. zakłady produkcyjne działające na terenie stref przemysłowych w Chinach.

Wśród azjatyckich inwestycji w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dominuje branża motoryzacyjna. Na terenie WSSE działa 17 firm z kapitałem azjatyckim: japońskim (12 firm), koreańskim (4) i indyjskim (1). Łącznie przedsiębiorcy zainwestowali ponad 5,3 mld zł i zatrudnili ponad 4,5 tysiąca  osób.

Misja  w Chinach potrwa od 24 do 31 stycznia.

Poprzedni artykułPolonia-Stal rozpoczyna serię gier kontrolnych
Następny artykułŚwidnica z budżetem na 2015 rok