Strona główna Bez kategorii Pierwsza rada nadzorcza wymieniona

Pierwsza rada nadzorcza wymieniona

35

Trwa wymiana kadr w miejskich spółkach po zmianie władzy w Świdnicy. Na pierwszy ogień poszła Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej.

MZEC

Odwołano dotychczasowych jej członków: Eugeniusza Grzesika (dyrektor MZN, w tej chwili na zwolnieniu lekarskim), Grzegorza Sulimę (przedsiębiorca), Ludmiłę Żółtańską (radca prawny) i Bożenę Bober. W ich miejsce powołano trzy nowe osoby: Adama Markiewicza (były prezydent Świdnicy, szef SLD w mieście), Piotra Mielnika (były wiceprezydent Świdnicy w latach 90-tych) i Jana Łętowskiego (zastępca komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy). Jednocześnie w radzie pozostają pracownicy: Krzysztof Chrabkowicz i Józef Wołczkiewicz. Po raz pierwszy nowa rada nadzorcza MZEC obradowała 5 stycznia. Najważniejszym zadaniem będzie analiza sytuacji finansowej spółki, a dopiero kolejnym krokiem mają być ewentualne decyzje dotyczące zarządu spółki.

Za pracę w radzie nadzorczej MZEC-u członkowie otrzymują 2 tysiące złotych miesięcznie. Taka sama stawka dotyczy RN w Świdnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, w PUO jest to 1000 zł, w MPK 650 zł, w TBS 800 zł. W pozostałych spółkach również ma dojść do zmiany składów rad nadzorczych.

/red./

Poprzedni artykułDotacje dla organizacji podzielone
Następny artykułArkadiusz Piech zmienia otoczenie