Strona główna 112 Komórki i piwnice miał na celowniku

Komórki i piwnice miał na celowniku

1

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi Strzegomia za włamania i kradzieże . Od października do chwili zatrzymania włamał się do kilkunastu piwnic i komórek na terenie swojego miasta.

policja5

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu od października pracowali nad sprawą włamań do garaży i komórek w centrum Strzegomia. Sprawca za pomocą łomu wyłamując zamki i kłódki dostawał się do pomieszczeń, z których kradł wszystko, co przedstawiało wartość i co można było spieniężyć. Kradł głównie elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe. Starty poniesione przez właścicieli wynosiły od 400 do 1000 złotych. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili sprawcę włamań. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Policjanci przedstawili mu 10 zarzutów kradzieży z włamaniem.
Czynności prowadzone przez policjantów doprowadziły także do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 41 i 32 lata. W mieszkaniach zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli skradziony przez 23-latka sprzęt.  Odnaleziony sprzęt trafi do właścicieli, natomiast zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty paserstwa. Za kradzieże z włamaniem zatrzymanemu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast paserom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica/

Poprzedni artykułArkadiusz Piech zmienia otoczenie
Następny artykułŁódek i plaży nie będzie? Co z budżetem obywatelskim?