Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ferie w gminie Świdnica

Ferie w gminie Świdnica

0

Blisko 35 tys. zł. zostanie wydane z budżetu gminy Świdnica na organizację zimowego wypoczynku. W ofercie Gminnego Zespołu Oświaty, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz GLKS „Świdnica” znajdą się m.in.: turnieje i rozgrywki sportowe, warsztaty, wycieczki, wyjazdy na basen i do multikina oraz liczne konkursy.

ferie

Zdjęcie archiwalne

 Przez całe ferie zimowe będą funkcjonowały centra profilaktyczno-sportowe prowadzone przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Ponadto 30 osobowa grupa dzieci (w wieku 8-11 lat) z w/w centrów bezpłatnie spędzi tygodniowy pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Uczestnicy zimowiska będą mieli zaplanowane m.in. zajęcia taneczne, muzyczne, gimnastyczne oraz wycieczki krajoznawcze.

 Dodatkowo każda z 9 gminnych placówek oświatowych organizuje indywidualną propozycję na aktywne spędzenie ferii zimowych. Wyjazdy na basen, do kina – to tylko jedne z wielu propozycji, które organizatorzy przygotowali w tym roku dla dzieci i młodzieży. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z dyrektorami szkół. GOKSIR wraz z GZO, GOPS i GLKS Świdnica organizują ferie na sportowo. Organizatorzy zadbali również o bezpłatny transport dla tych wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w rozgrywkach sportowych.

/UG Świdnica, opr. red./

 

Poprzedni artykułPlany ambitne. Na przeszkodzie mogą stanąć pieniądze
Następny artykułHistoria i wieczność w ikonie