Strona główna Bez kategorii Centrum Przesiadkowe za pół roku?

Centrum Przesiadkowe za pół roku?

7

Pasażerowie komunikacji międzymiastowej jeszcze przez kilka miesięcy będą zmuszeni do korzystania z fatalnych tymczasowych przystanków przy ulicy Spacerowej w Świdnicy. Przedłużona do kwietnia umowa na zakończenie budowy Centrum Przesiadkowego znów będzie aneksowana. – Na pewno wcześniej niż przed wakacjami nie uda się prac zakończyć – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Centrum Przesiadkowe

O kolejnych problemach prezydent poinformowała radnych podczas piątkowej sesji. – Przyczyną opóźnień są kłopoty z budową drugiego podziemnego tunelu, który połączy dworzec autobusowy z dworcem kolejowym – wyjaśniała. – Podczas mojego spotkania z dyrektorem firmy Skanska, która realizuje inwestycję, pytałam, czy byłoby możliwe uruchomienie dworca autobusowego jeszcze przed zakończeniem budowy, ale kategorycznie odmówił, powołując się na względy bezpieczeństwa. Będziemy wnioskować o Urzędu Marszałkowskiego o aneksowanie umowy. Mam nadzieję, że Centrum ostatecznie będzie gotowe na początku wakacji.

Centrum Przesiadkowe to kompleksowe rozwiązanie dla obsługi pasażerów komunikacji międzymiastowej. W ramach projektu odrestaurowano dworzec kolejowy Świdnica Miasto, przebudowano fragment ulicy Kolejowej, ulice Dworcową i cześć placu Grunwaldzkiego. Powstaje także nowy, komfortowy dworzec dla autobusów.Centrum Przesiadkowe miało kosztować niespełna 22 miliony złotych (w tym 14 milionów unijnej dotacji), ale koszty prawdopodobnie wzrosną, co było wiadome już w ubiegłym roku.

/asz/

Poprzedni artykułTrwa przeprowadzka Pogotowia Ratunkowego
Następny artykułGroźny wypadek na 35-tce [FOTO]