Strona główna Bez kategorii Trwa przeprowadzka Pogotowia Ratunkowego

Trwa przeprowadzka Pogotowia Ratunkowego

21

Od 23 stycznia świdnickie Pogotowie Ratunkowe ma pozwolenie na użytkowanie nowej siedziby. – Powoli już się przeprowadzamy, ale ostatecznie przy ulicy Leśnej będziemy działać od 30 stycznia – mówi dyrektor Małgorzata Jurkowska. Natomiast na poniedziałek, 26 stycznia  zaplanowano symboliczne otwarcie.

pogotowie

Powierzchnia zabudowy to 1188,30 m2,  powierzchnia użytkowa 1009,72 m 2,  w tym budynek pogotowia 840,28m2 i garaże zamknięte 169, 44 m2. Planowane nakłady na realizację inwestycji wyniosą ponad 3 mln. 606 tys. zł. Głównym inwestorem jest Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, w budowie partycypują gminy powiatu świdnickiego: miasto Świdnica, gmina Świdnica, gmina Strzegom, gmina Świebodzice, gmina Dobromierz, gmina Jaworzyna Śląska. Budowa trwa od 3 kwietnia.

Dotychczas świdnicka stacja wraz z przychodnią zapewniającą opiekę nocną, weekendową i świąteczną, działał w nienadającym się do użytku budynku przy ul. Wojska Polskiego. W ubiegłym roku obiekt wraz z terenem został sprzedany za 324 tysiące złotych na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego diecezji świdnickiej.

W tej chwili trwa wyposażanie nowej siedziby. – Robimy to sposobem gospodarczym, zabierając przede wszystkim to, co obecnie znajduje się przy ul. Wojska Polskiego – mówi dyrektorka i dodaje, że zarówno pracownicy, jak i pacjenci odczują ogromna różnicę. – Nowa siedziba jest wygodna, dostosowana do naszych potrzeb, czysta, jasna. Jestem naprawdę zadowolona – zapewnia Małgorzata Jurkowska.

/asz/

Poprzedni artykułBezpłatne badania dla pań
Następny artykułCentrum Przesiadkowe za pół roku?