Strona główna Polityka Nowe kluby w Radzie Miejskiej

Nowe kluby w Radzie Miejskiej

22

Po zaledwie miesiącu od wyborów w Radzie Miejskiej w Świdnicy doszło do pierwszego przetasowania. Nowy klub założyli dwaj radni, którzy startowali z dwóch różnych ugrupowań. Klub przyjął nazwę „Radni Niezależni”. Obaj radni porzucili komitety, z których ubiegali się o mandat. W radzie są także kluby PiS i PO-PSL.

TP__7052

W środku radny Dariusz Sienko

Tworzą go Dariusz Sienko i Krzysztof Lewandowski. Sienko, choć bezpartyjny, startował z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo szybko po wyborze odciął się od klubu PiS-u.  Lewandowski przez wiele lat był radnym PiS, po odejściu z partii stał się członkiem Prawicy Rzeczpospolitej, ale w wyborach samorządowych wszedł do drużyny Wspólnoty Samorządowej. Klub WS po raz pierwszy od 12 lat znalazł się w opozycji. Po zmianie decyzji Lewandowskiego liczy teraz 5 radnych. Przewodniczącym klubu „Radni Niezależni” został Dariusz Sienko.

W radzie powstały także trzy kluby: PiS Ewa Wawrzyniak i Mariusz Barcicki,  PO-PSL Jan Dzięcielski, Krzysztof Grudziński i Magdalena Rumiancew-Wróblewska,  klub SLD tworzą Rafał Fasuga, Jan Górski, Janusz Szalkiewicz, Mariusz Kuc, Józef Daleszyński.

/asz/

Poprzedni artykułUchwała śmieciowa do kosza
Następny artykułWyniki powiatowych halówek