Strona główna Temat dnia Pomóż wydać płytę

Pomóż wydać płytę

1

Świdnicki zespół Johnny Trzy Palce, zwycięzca przeglądu „Truskawka” w 2012 roku, jest już o krok od wydania wymarzonej płyty. By osiągnąć ten cel, zespół zdecydował się na skorzystanie z dobrodziejstw finansowania społecznościowego na portalu PolakPotrafi.pl.

JTP

Johnny Trzy Palce powstał jako próba wygrania z monotonią i szarością dnia codziennego. Pierwsze akustyczne próby i nagrania odbywały w korytarzu jednego z zakładów produkcyjnych w Świdnicy i były czystą zabawą. Wkrótce okazało się, że w ich muzyce tkwi większy potencjał. Zespół określa swoją twórczość jako „niegrzeczne kantry” – mieszaninę country, rocka i bluesa okraszoną bezkompromisowymi polskimi tekstami.

Płyta „Wszystko będzie dobrze”, której premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2015 roku, zostanie udostępniona w sieci zupełnie za darmo. Zespół walczy jednak o to, by owoc swojej pracy móc wydać na płycie CD. Finansowanie społecznościowe pozwala sympatykom wspomóc pracę zespołu. Każdy, kto zdecyduje się udzielić takiego wsparcia otrzyma nagrody: płyty cd, koszulki, naszywki i inne gadżety.

Finansowanie społecznościowe daje inicjatorom przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i biznesowych możliwość pozyskiwania środków na ich realizację. Finansującymi są członkowie społeczności wirtualnych, znajomi, rodzina i wszelkie osoby, które mikropłatnościami chcą wesprzeć twórców. Wiele drobnych wpłat składa się na dużą pulę środków, które pozwalają spełniać marzenia, rozwijać biznes lub organizować atrakcyjne eventy.

Strona projektu

Strona zespołu

Poprzedni artykułAmeryka za osiem dolarów
Następny artykułNiepokorni walczyli o Polskę