Strona główna Temat dnia Pomóż wydać płytę

Pomóż wydać płytę

1

Świdnicki zespół Johnny Trzy Palce, zwycięzca przeglądu „Truskawka” w 2012 roku, jest już o krok od wydania wymarzonej płyty. By osiągnąć ten cel, zespół zdecydował się na skorzystanie z dobrodziejstw finansowania społecznościowego na portalu PolakPotrafi.pl.

JTP

Johnny Trzy Palce powstał jako próba wygrania z monotonią i szarością dnia codziennego. Pierwsze akustyczne próby i nagrania odbywały w korytarzu jednego z zakładów produkcyjnych w Świdnicy i były czystą zabawą. Wkrótce okazało się, że w ich muzyce tkwi większy potencjał. Zespół określa swoją twórczość jako “niegrzeczne kantry” – mieszaninę country, rocka i bluesa okraszoną bezkompromisowymi polskimi tekstami.

Płyta “Wszystko będzie dobrze”, której premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2015 roku, zostanie udostępniona w sieci zupełnie za darmo. Zespół walczy jednak o to, by owoc swojej pracy móc wydać na płycie CD. Finansowanie społecznościowe pozwala sympatykom wspomóc pracę zespołu. Każdy, kto zdecyduje się udzielić takiego wsparcia otrzyma nagrody: płyty cd, koszulki, naszywki i inne gadżety.

Finansowanie społecznościowe daje inicjatorom przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i biznesowych możliwość pozyskiwania środków na ich realizację. Finansującymi są członkowie społeczności wirtualnych, znajomi, rodzina i wszelkie osoby, które mikropłatnościami chcą wesprzeć twórców. Wiele drobnych wpłat składa się na dużą pulę środków, które pozwalają spełniać marzenia, rozwijać biznes lub organizować atrakcyjne eventy.

Strona projektu

Strona zespołu