Strona główna Bez kategorii Ameryka za osiem dolarów

Ameryka za osiem dolarów

4

Totalna jazda bez trzymanki! USA, Kanada i Meksyk za osiem dolarów dziennie. Trzy miesiące, sześcioro przyjaciół i jeden rozklekotany samochód. Dla ekipy Busem Przez Świat nie ma rzeczy niemożliwych.

BusemPrzezSwiat2

Już 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece w Świdnicy o godzinie 18:00 będzie miała miejsce premiera nowej książki autorstwa świdnickiego podróżnika, Karola Lewandowskiego. Tytuł nowego wydawnictwa to „Busem Przez Świat. Ameryka za 8 dolarów”.

Książka jest owocem 3-miesięcznej wyprawy starym busem na świdnickich tablicach dookoła Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku, która odbyła się w 2012 roku. Pierwsza książka „Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza” okazała się bestsellerem podróżniczym, wyprzedał się cały nakład i doczekała się już drugiego wydania.

Busem Przez Świat to studencki projekt podróżniczy zakładający objechanie świata starym hipisowskim busem jak najniższym kosztem. W 5 lat busik przejechał już 52 państwa na 5 kontynentach w 12 wyprawach i pokonał ponad 100 tysięcy kilometrów. Projekt zaowocował jednym z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce, 2 książkami i dziesiątkami naśladowców. Właśnie wróciliśmy z Afryki z wyprawy Maroko Trip 2014, a w przyszłym roku planujemy wyprawy do Gruzji na Islandię i do Ameryki Południowej.

okladka-busem2-5 (1)

Totalna jazda bez trzymanki! USA, Kanada i Meksyk za osiem dolarów dziennie. Trzy miesiące, sześcioro przyjaciół i jeden rozklekotany samochód. Dla ekipy Busem Przez Świat nie ma rzeczy niemożliwych! Starcie z gangiem, hamburgery z aligatora, indiańskie legendy, miasteczka widma przy Route 66. Magia Yellowstone, dzień w Dolinie Śmierci, miejskie wędrówki śladami filmów Tarantino. Awaria na spalonym słońcem pustkowiu i lekcje paddle boardingu. Przyjacielskie pogawędki z Tomaszem Adamkiem i Hardkorowym Koksem. I konfrontacja z tajemniczym stalkerem. Karol, Ola, Wojtek, Paziu, Kuba i Piotrek przeżyli znacznie więcej. Zapnijcie pasy, bo będzie się działo!

Poprzedni artykułŚwidnicka Barbórka Warszawska
Następny artykułPomóż wydać płytę