Strona główna Sport Inne Na pomoc Joasi – gwiazdy sportu w Świdnicy!

Na pomoc Joasi – gwiazdy sportu w Świdnicy! [VIDEO]

1

Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” jak co roku będzie organizatorem Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego. Impreza odbędzie się w ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia – 21 grudnia. Przypomnijmy, że zeszłoroczny turniej okazał się wielkim sukcesem, ze sprzedaży cegiełek i wylicytowanych gadżetów piłkarskich zebrano łącznie kwotę 9300 złotych, która została przeznaczona na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Świdnickiego Domu Dziecka. Na twarzach kilkudziesięciu sierot pojawił się wtedy szeroki uśmiech.

 joasia

O naszym lokalnym przedsięwzięciu informowały przed rokiem nawet ogólnopolskie media, mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. W tym roku ewentualnie zebraną 21 grudnia kwotę chcielibyśmy przekazać na leczenie i rehabilitację malutkiej, 4-letniej, bardzo chorej Joasi. Pieniądze będą przeznaczone na jej specjalistyczną, bardzo efektywną, ale kosztowną rehabilitację. Pomimo, że dziewczynka jest bardzo chora to według opinii leczących ją lekarzy i rehabilitantów istnieje szansa na to, iż będzie mogła samodzielnie wstać, a w późniejszym czasie poruszać się przy pomocy oczywiście odpowiedniego sprzętu. Aby tak się jednak mogło stać, potrzeba ogromnej pracy rehabilitacyjnej z Joasią i stąd te potrzeby finansowe – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Aby osiągnąć zamierzony cel, organizatorzy robią wszystko, aby do Świdnicy zjechały na prawdę znane w środowisku sportowym nazwiska. Już dziś wiadomo, że w turnieju wystąpią zespoły: Polonii-Stali Świdnica, Górnika Wałbrzych, Zagłębia Lubin, Lecha Poznań – ekipa Piotra Reissa, Global Boxing Wilczewski i reprezentacja Fundacji „Łączy nas Football”. Taka obsada z pewnością daje możliwość, aby o Świdnicy w niedzielę, 21 grudnia było na prawdę głośno.

W turnieju wezmą również udział wybitni przedstawiciele innych niż piłka nożna dyscyplin sportowych, np. Paweł Fajdek – mistrz świata w rzucie młotem, przedstawiciele ogólnopolskich mediów sportowych, politycy oraz piłkarze wielu klubów polskiej ekstrakalsy. Podczas imprezy licytowane będą koszulki z autografami najwybitniejszych polskich piłkarzy, m.in. Roberta Lewandowskiego – koszulka Bayernu Monachium, reprezentacyjne trykoty Grzegorza Krychowiaka i Sebastiana Mili, koszulka Artura Sobiecha z Hannoveru 96 z podpisami całego zespołu oraz wiele innych niezwykle ciekawych piłkarskich gadżetów dla prawdziwych kolekcjonerów i nie tylko – dodaje Wiesław Żurek.

Turniej odbędzie się w niedzielę, 21 grudnia w świdnickiej hali sportowej na osiedlu Zawiszów w godzinach 14.45 – 18.00. Imprezie patronują prezydent Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja Sportowa AS35, Agencja Menadżerska Solsport oraz Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica.

Poprzedni artykułŚwidnica świeci się świątecznie
Następny artykułNa ważny temat: Jakie decyzje nowej prezydent? [VIDEO]