Strona główna Temat dnia Kolejni najemcy w Blackrock Arenie

Kolejni najemcy w Blackrock Arenie

14

Trwające od siedmiu lat prace nad zagospodarowaniem terenu w Zaułku Świętokrzyskim nabierają tempa. Komercjalizacja galerii handlowej, jaka ma tam powstać jest już na półmetku.

BlackRock Arena - grafika góra (1)

 

W maju br. poznaliśmy głównego najemcę obiektu – sieć sklepów odzieżowych H&M. Wiemy już, że dołączy do niej operator spożywczy Delikatesy T&J zarządzany przez spółdzielnię Społem Północ z Wrocławia. Market zajmie 1050 mkw i będzie się mieścił na kondygnacji -1. Jak informuje Michał Mazepa z MM Consulting z Wrocławia, firmy zajmującej się komercjalizacją Blackrock Areny, w ostatnim czasie podpisano też kilka innych umów z najemcami. Wśród nich są m.in.: salonik prasowy oraz sklep zoologiczny Animals24.pl. – Trwają zaawansowane negocjacje dotyczące najmu kolejnych lokali w galerii handlowej, dzięki czemu poziom komercjalizacji całego obiektu wkrótce wyniesie ponad 60% – dodaje Michał Mazepa.

Blackrock Arena będzie się składać z 3 kondygnacji handlowo-usługowych oraz jednej przeznaczonej na biura. Obiekt będzie wyposażony w podziemny parking mogący pomieścić 140 samochodów, zaś przy samej galerii znajdzie się 70 miejsc parkingowych. Powierzchnia najmu wynosić będzie 8500 mkw.  W tej chwili trwa wybór generalnego wykonawcy. Prace budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku, zaś galeria ma być oddana do użytku w III kwartale 2016 roku.

/NM/

 

Poprzedni artykułEuromillions – najpopularniejsza europejska gra liczbowa
Następny artykułHuczne kolędowanie w gminie Świdnica [FOTO]