Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Huczne kolędowanie w gminie Świdnica

Huczne kolędowanie w gminie Świdnica [FOTO]

1

Takiej okazji nikt nie odważy się pominąć. Co roku na zaproszenie Teresy Mazurek, wójt gminy Świdnica, zjeżdżają szefowie wszystkich gmin powiatu świdnickiego, starosta, radni, dyrektorzy, społecznicy, służby mundurowe. Podczas kolejnego już spotkania świątecznego gospodynię uhonorował biskup świdnicki Ignacy Dec, śpiewając na wzór obrzędów kolędniczych pochwalną przyśpiewkę.

kolęda gmina 7

Jak co roku na gości czekał suto zastawiony stół, o który zatroszczyła się Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej. Zanim jednak można było spróbować świątecznych smakołyków, w świąteczny nastrój wprowadziła utalentowana pracownica Urzędu Gminy. Małgorzata Wilk, uczestniczka programu X Factor, a na co dzień sekretarka, zaśpiewała kolędę „Cicha noc”. Podniosła atmosfera prysła wraz z pojawieniem się kolędników ze świetlicy w Burkatowie, którzy zabawnym przedstawieniem rozbawili gości. Aktorów przygotowała Teresa Kmera.

Przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska i wójt Teresa Mazurek obok tradycyjnych życzeń spokojnych i rodzinnych świąt, szczególny nacisk położyły na pokój w Europie i na świecie. O tym, by nie zapominać o istocie świąt Bożego Narodzenia, apelował biskup świdnicki Ignacy Dec. Ordynariusz diecezji sprawił sporą niespodziankę, śpiewając a capella własnego autorstwa przyśpiewkę na cześć Teresy Mazurek.

Na zakończenie wszyscy goście otrzymali w prezencie piernikowe gwiazdy.

/red./

Poprzedni artykułKolejni najemcy w Blackrock Arenie
Następny artykułVictoria najlepsza, Polonia-Stal druga