Strona główna Temat dnia Euromillions – najpopularniejsza europejska gra liczbowa

Euromillions – najpopularniejsza europejska gra liczbowa

0

Grudzień, a zwłaszcza tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia to czas wzmożonych wydatków, kupowania prezentów dla najbliższych oraz stresu związanego z tym skąd wziąć fundusze na te wszystkie świąteczno-noworoczne zakupy. Polska nie należy do wyjątków pod tym względem, bowiem w większości krajów europejskich grudzień upływa w podobnym klimacie. Zaglądamy do „świnek skarbonek”, wydajemy ostatnie oszczędności i zaciągamy kredyty. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że wszelkie gry liczbowe typu „lotto” cieszą się wówczas szczególną popularnością.

Euromünzen und Euroscheine

Widać to, jak na dłoni choćby dzięki kumulacjom, które pod koniec roku zawsze kuszą, by pójść do kolektury. A jak wiadomo – im więcej osób gra tym większe pule na wygrane. Ta zależność najbardziej widoczna jest w przypadku najpopularniejszej gry liczbowej w Europie – Euromillions, gdzie nagrody sięgają nawet kilkuset milionów złotych. Poniżej przybliżamy najważniejsze fakty i ciekawostki związane z historią Euromillions oraz porównujemy tę grę z naszym rodzimym „Totolotkiem”.

Co to jest Euromillions?

Gry liczbowe znane są chyba wszędzie, ale jeszcze do niedawna każde Państwo miało właściwie tylko swoje loterie, w których udział brali wyłącznie obywatele danego kraju. Jednak czasy się zmieniają, granice w Europie są właściwie otwarte i większość aspektów życia kulturalnego czy gospodarczego zaczyna się ze sobą scalać. Była to tylko kwestia czasu by ten trend zagościł także w świecie gier liczbowych.

Prawie 11 lat temu – dokładnie 7 lutego 2004 roku – zapadła decyzja o stworzeniu wielkiej loterii Euromillions. Wówczas przedstawiciele założycielskich firm i organizacji z Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii nie mieli chyba pojęcia, że za kilka lat Euromillions będzie miało taki zasięg i popularność w całej Europie. W chwili obecnej do Państw członkowskich zaliczamy jeszcze Austrię, Belgię, Irlandię, Luksemburg, Portugalię i Szwajcarię.

Jak zagrać w Euromillions?

Wygrane Euromillions sięgają nawet 190 milionów euro! Natomiast szanse na zwycięstwo wynoszą 1:117.000.000. Dla porównania – w naszym „Totolotku” prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” wynosi 1:14.000.000 a najwyższa do tej pory wygrana w historii wyniosła 33 miliony złotych. Jak na dłoni widać kolosalną przepaść między jedną a drugą loterią, co nie powinno jednak nikogo dziwić, bowiem kupony Euromillions można dostać w kilku krajach a nie w jednym, w związku z czym więcej osób bierze udział w grze.

Zasady Euromillions nie są skomplikowane i właściwie przypominają nasze lotto. Wybiera się 5 numerów z puli 50 oraz 2 gwiazdki spośród 11 do wyboru. Losowania odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki około 21:20. Kupony można zakupić na terenie wymienionych wyżej państw członkowskich, a u nas póki co zostaje jedynie opcja zagrania online. Rekordowa do tej pory wygrana wyniosła 190 milionów euro, czyli „trochę więcej” niż zazwyczaj potrzebujemy by kupić prezenty i przygotować się do Świąt.

Poprzedni artykułGłosowanie ruszyło [KONKURS]
Następny artykułKolejni najemcy w Blackrock Arenie