Strona główna Bez kategorii Garstecki i Barcicki wylecą z PiS

Garstecki i Barcicki wylecą z PiS

32

Wszystko na to wskazuje, że komitet miejski Prawa i Sprawiedliwości po dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy zostanie uszczuplony o dwie osoby. Pomimo zakazów nałożonych na Mariusza Barcickiego i Roberta Garsteckiego, prowadzili oni rozmowy koalicyjne z SLD i PO, do których pełnomocnictwo ma Anna Zalewska. A z nią nikt takich rozmów w Świdnicy nie prowadził. 

Garstecki OSiRRobert Garstecki

– Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie będzie prowadziło żadnych rozmów koalicyjnych z SLD – zapewniała Anna Zalewska podczas otwarcia biura europosła Dawida Jackiewicza w Świdnicy. – Jeśli potwierdzą się te informacje ci panowie nie będą już członkami PiS – oświadczyła Zalewska, która została upoważniona przez komitet polityczny do prowadzenia rozmów z przyszłymi koalicjantami w radzie miejskiej w Świdnicy. Ale posłanka przy tych rozmowach została pominięta.

Zalewska na tę chwilę nie chce podejmować drastycznych ruchów. – O wyrzuceniu dwójki radnych z PiS zdecyduje komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości i Adam Lipiński, wiceprezes partii.

Anna Zalewska i Dawid Jackiewicz

Anna Zalewska i Dawid Jackiewicz

Posłanka podczas konferencji prasowej wymieniła kilka nieprawidłowości, jakie jej zdaniem miały miejsce w wielu komisjach wyborczych na terenie naszego regionu. – Karty w wielu komisjach w Świdnicy, Świebodzicach i Wałbrzychu zostały wyniesione z lokali wyborczych, takie zdarzenia nie miały prawa się zdarzyć – mówiła Zalewska. Aby uniknąć tego typu sytuacji PiS proponuje kilka istotnych zmian w Kodeksie wyborczym. – Chcemy uszczelnić Kodeks wyborczy, tak aby nie budzić żadnych podejrzeń. Jednym z rozwiązań jakie proponuje PiS jest wprowadzenie monitoringu do każdego lokalu wyborczego czy wykorzystanie przezroczystych urn.

Anna Zalewska i Dawid Jackiewicz z dziennikarzami spotkali się przy okazji otwarcia biura europosła, które mieści się w Świdnicy przy ulicy Pułaskiego 16.

/tepe/

Poprzedni artykułRzecznik o prawach dziecka w Świdnicy
Następny artykułPrezydent Moskal-Słaniewska ślubowała [FOTO/VIDEO]