Strona główna Temat dnia Rzecznik o prawach dziecka w Świdnicy

Rzecznik o prawach dziecka w Świdnicy

0

Co dzieci wiedzą o swoich prawach, a co powinny wiedzieć? Marek Michalak, rzecznik najmłodszych Polaków, o ważnych tematach z małymi świdniczanami rozmawia z okazji 25-lecia Konwencji O prawach dziecka i wydania książki „Moje prawa, ważna sprawa”. Fragmenty opowiadań autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej rzecznik czytał uczniom klas IV i V.

M.Michalak w MBP

Marek Michalak z uczniami świdnickich podstawówek spotkał się dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Franciszkańskiej w Świdnicy. Przepytywane o znajomość swoich praw, dzieci wykazały się dużą wiedzą, a przy okazji potwierdziły ogólnopolskie tendencje. – Podobnie jak wasi rówieśnicy w całej Polsce, jako najważniejsze wskazaliście prawo do swobody wypowiedzi i prywatności – mówił Marek Michalak. – To nie znaczy, że pozostałe, jak choćby prawo do edukacji, są mniej ważne. Wasz wybór pokazuje, że jeszcze wiele w tej kwestii jest do zrobienia.

M.Michalak w MBP 1

Po spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały książki i drobne upominki. Marek Michalak jeszcze dzisiaj będzie gościł w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym, gdzie weźmie udział w spotkaniu z dziećmi, rodzicami i personelem placówki. Odwiedzi również pacjentów Oddziałów Neonatologii i Pediatrii  Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec”.

/asz/

Poprzedni artykułEfekt Angeliny Jolie…
Następny artykułGarstecki i Barcicki wylecą z PiS