Strona główna Bez kategorii Biskup Dec w komitecie honorowym marszu Kaczyńskiego

Biskup Dec w komitecie honorowym marszu Kaczyńskiego

68

Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej Kościoła Rzymsko-Katolickiego, obok biskupów Wiesława Meringa,  Antoniego Dydycza, Edwarda Frankowskiego i arcybiskupa Wacława Depo wszedł w skład komitetu honorowego organizowanego przez PiS „Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów”. Demonstracja ma przejść ulicami Warszawy w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Hierarchów ostro skrytykował rzecznik prasowy Episkopatu Polski biskup Tadeusz Pieronek, mówiąc dla IAR: „Biskupom nie wolno pchać się do polityki”.

biskup2

Marsz zwołany z inicjatywy prezes PiS-u Jarosława Kaczyńskiego ma być sprzeciwem wobec głoszonej przez tę partię tezy o fałszowaniu wyborów samorządowych z 16 listopada 2014 roku.  – Fałszowanie wyborów to odejście od demokracji, to w gruncie rzeczy likwidacja demokracji. Kartka wyborcza, istota systemu demokratycznego, jest nam w tej chwili wyrywana z ręki. Musimy zrobić wszystko, żeby sobie jej nie dać z ręki wyrwać – oświadczył podczas konferencji prasowej Kaczyński.

Udział świdnickiego ordynariusza w Gazecie Wrocławskiej lakonicznie skomentował rzecznik kurii. – Biskup zgodził się na uczestnictwo w komitecie honorowym, ponieważ jest za obroną wolnych mediów i demokracji w Polsce – powiedział ks. Sławomir Marek.

W komitecie honorowym znaleźli się także szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, aktor Jerzy Zelnik, aktorka Katarzyna Łaniewska, satyryk Jan Pietrzak czy piłkarz reprezentacji Polski Marek Citko.

/opr. red. na podstawie PAP i Gazety Wrocławskiej/

 

 

Poprzedni artykułWyniki powiatowych lig halowych
Następny artykułOlga Tokarczuk z wizytą w Świdnicy