Strona główna Bez kategorii Trzysta drzew do przycięcia

Trzysta drzew do przycięcia

4

Dla zdrowia roślin, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa ludzi rozpoczęła się zakrojona na dużą skalę akcja korygowania koron drzew w parku im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. By dostać się do uschniętych gałęzi, specjalisci firma z Wrocławia muszą używać technik alpinistycznych.

wycinka

W sumie korekcją zostanie objętych 325 drzew. – Większość w parku im. Jana Kasprowicza, ale zdecydowaliśmy także o usunięciu usychających gałęzi  na trzech olbrzymich drzewach na cmentarzu, przy ul. Łukasińskiego – mówi Krzysztof Jaśkowiak z wydziału infrastruktury Urzędu Miejskiego. Prace będą kosztowały 67 tysięcy złotych i potrwają do 19 grudnia. Do niedawna podobne zadania wykonywano interwencyjnie. Od ubiegłego roku akcje mają charakter profilaktyczny. w 2013 skorygowano i wzmocniono korony drzew w parku przy ul. Sikorskiego i przy jednej ze szkół w Świdnicy.

park Kasprowicza

W parku Kasprowicza dobiega końca rewitalizacja. Na ścieżkach wymieniono nawierzchnię, przy niektórych alejkach zostało zamontowane oświetlenie, stoją także nowe ławki. Inwestycja kosztowała miasto 1,2 miliona złotych.

/asz/

Poprzedni artykułSprawdź, gdzie zagłosujesz w Świdnicy
Następny artykułWybory samorządowe rozpoczęte