Strona główna Bez kategorii Wybory samorządowe rozpoczęte

Wybory samorządowe rozpoczęte

0

Bez żadnych przeszkód i incydentów rozpoczęły się w Świdnicy wybory samorządowe. Lokale zostały otwarte o godzinie 7.00. Tylko w szpitalu głosowanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Lokale zostaną zamknięte o 21.00.

wybory 2014 1

Tym razem, po raz pierwszy, mieszkańcy Świdnicy dokonają wyborów swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej w 23 jednomandatowych okręgach wyborczych. W każdym z okręgów wygra jeden kandydat, który uzyska najwyższą liczbę głosów. Granice stałych obwodów głosowania pokrywają się z granicami jednomandatowych okręgów wyborczych, utworzonych dla wyborów do Rady Miejskiej w Świdnicy. Tradycyjnie utworzone zostały również dwa odrębne obwody głosowania dla wyborców przebywających w dniu głosowania w Areszcie Śledczym oraz Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy.

Każdy z wyborców otrzyma 4 różne karty, na których będzie mógł oddać jeden głos, zaznaczając krzyżyk przy wybranym kandydacie. Wybieramy radnych do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Sejmiku Dolnośląskiego oraz prezydenta.

Sprawdź, gdzie jest Twój lokal wyborczy:

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Świdnicy

Poprzedni artykułTrzysta drzew do przycięcia
Następny artykułJechał pijany, skończył na dachu