Strona główna Bez kategorii Sprawdź, gdzie zagłosujesz w Świdnicy

Sprawdź, gdzie zagłosujesz w Świdnicy

1

W niedzielę, 16 listopada 2014 r. w godz. 7.00-21.00 w 25 nowych lokalach wyborczych na terenie Świdnicy przeprowadzone zostaną wybory do Rady Miejskiej w Świdnicy, do Rady Powiatu Świdnickiego, do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  oraz wybory Prezydenta Miasta Świdnicy.

wybory (3)

Na terenie miasta istnieją  23 okręgi wyborcze utworzone przez Radę Miejską w Świdnicy w 2012 roku dla wyboru radnych miejskich, liczba okręgów odpowiada ilości radnych zasiadających w Radzie Miejskiej.

Tym razem, po raz pierwszy, mieszkańcy Świdnicy dokonają wyborów swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej w 23 jednomandatowych okręgach wyborczych. W każdym z okręgów wygra jeden kandydat, który uzyska najwyższą liczbę głosów. Granice stałych obwodów głosowania pokrywają się z granicami jednomandatowych okręgów wyborczych, utworzonych dla wyborów do Rady Miejskiej w Świdnicy.

Tradycyjnie utworzone zostały również dwa odrębne obwody głosowania dla wyborców przebywających w dniu głosowania w Areszcie Śledczym oraz Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy.

16 listopada Świdniczanie wybiorą również radnych do  Powiatu Świdnickiego w jednym 10-cio mandatowym okręgu wyborczym oraz 8 radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, głosując na 1 osobę spośród kandydatów znajdujących się na kartach do głosowania. Każdy wyborca otrzyma w lokalu 4 różne karty do głosowania i na każdej z nich dokona stosownego wyboru.

Niepełnosprawni świdniczanie, którzy nie będą mieli możliwości dojechania do któregoś z lokali wyborczych, mogą liczyć na pomoc Straży Miejskiej. W niedzielę wyborczą w godz. 12.00-17.00 będzie kursował samochód. Zgłoszenia będą przyjmowane 16 listopada 2014 r. od rana pod numerem telefonu 74 85 62 823.

Więcej informacji o wyborach na www.bip.um.swidnica.pl

Sprawdź, gdzie jest Twój lokal wyborczy:

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Świdnicy

wybory-page-003

Poprzedni artykułHodował i sprzedawał?
Następny artykułTrzysta drzew do przycięcia