Przegląd piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku ma zasięg regionalny. W tym roku będzie to już 4 edycja muzycznego spotkania. Studenci – seniorzy spotkają się 21 listopada w świdnickim Klubie Bolko.
Impreza ta jest tak pomyślana, aby co roku śpiewane piosenki miały inny charakter i tematykę. I tak 2 lata temu królowały szanty, w ubiegłym roku najważniejsza była „Miłość”, a tema tegorocznej edycji brzmi: „Idziemy przez życie, przez świat”. W przeglądzie udział wezmą uniwersytety z Wałbrzycha, Nowej Rudy, Ząbkowic, Bielawy, Żarowa i oczywiście ze Świdnicy. Każdy zespół wykona po 3 utwory, które będzie oceniać profesjonalne jury. Zespół Świdnickiego UTW do tej pory uzyskał Grand Prix w 2012 r., a w pozostałych edycjach wyróżnienia. – W tym roku nie chcemy być gorsi i powalczymy o dobre miejsce, ale przede wszystkim chcemy cieszyć się z tego, co robimy i dać radość tym, którzy nas będą słuchać – zapowiadają seniorzy.

![Hostia, Las Trumien i Zgon w akcji. Świdnicka scena zadrżała [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Hostia-Las-Trumien-Zgon-@-Swidnica-Klub-Bolko-SOK-foto-Mateusz-Trojan-60-238x178.jpg)
![Galeria świdnickich malarzy w nowej aranżacji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Galeria-Obrazow-Swidnickich-Artystow-fot.-Muzeum-Dawnego-Kupiectwa-w-Swidnicy-3-238x178.jpg)
![Pejzaże malowane emocjami. Nowa wystawa Franciszka Jowika już otwarta [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Franciszek-Jowik-wystawa-Pejzaz-niebanalny-2026.02.06-24-238x178.jpg)





![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-100x75.jpg)
