Strona główna Bez kategorii Rekordowy Bieg Niepodległości

Rekordowy Bieg Niepodległości [FOTO/VIDEO]

11

Nie po raz pierwszy mogliśmy się cieszyć z rekordowej pod względem ilości uczestników edycji świdnickiego Biegu Niepodległości. Jak zawsze imprezie towarzyszyła znakomita atmosfera, na starcie pojawili się zarówno najmłodsi, jak i nestorzy, co ważne nie liczył się czas, czy wynik, a aktywny udział w obchodach naszego narodowego święta.

 Bieg_Niepodległości_2014_ (14)

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że w ubiegłym roku na liście startowej znalazło się 936 nazwisk, w tym roku zbliżyliśmy się do tysiąca uczestników jeszcze bardziej. Niestety nie udało się go przekroczyć, choć liczba 979 robi wrażenie. Najmłodszym uczestnikiem biegu był Filip, najstarszym zawodnikiem 76-letni pan Dionizy. Wszyscy śmiałkowie do pokonania mieli następującą trasę: Rynek, Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Długa, Daleka, Pułaskiego. Pętla liczyła 1250 metrów, a liczba przebiegniętych okrążeń była uzależniona od wieku i formy biegaczy. Najmłodsi pokonywali jedno okrążenie, starsi dwa lub maksymalnie trzy.

Cieszę się, że z roku na rok jest coraz więcej uczestników, widać że świdniczanie lubią biegać, a w naszym mieście jest potencjał na tego typu przedsięwzięcia. Co ważne biegło dziś mnóstwo dzieci, to niezmiernie cieszy. Oby więcej sportowych imprez w Świdnicy – powiedział po pokonaniu trzech okrążeń 24-letni Marcin ze Świdnicy. Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale i koszulki wręczane przez prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka.

Poprzedni artykułZaduma w Święto Niepodległości [FOTO]
Następny artykułDeszcz nagród, pieśni i manifestacja [FOTO/VIDEO]