Obecny burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta ma przeprosić byłego burmistrza Lecha Markiewicza. Decyzję w trybie wyborczym wydał Sąd Okręgowy w Świdnicy. Suchyta do jutra ma czas na odwołanie. Obaj ubiegają się o stanowisko burmistrza w tych wyborach.
Zbigniew Suchyta
Sprawa dotyczy opublikowanego na lokalnych portalach strzegomskich oświadczenia obecnego burmistrza o tym, ze z telefonu Markiewicza dokonywane były obraźliwe wpisy na jego temat w internecie. – Chodzi o wpisy na nieznanym portalu w nieznanym czasie – mówi Agnieszka Połyniak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy. Sąd w trybie wyborczym uznał, że Suchyta podał nieprawdziwe informacje. Nakazał przeproszenie Markiewicza oraz zamieszczenie przeprosin wraz ze sprostowaniem na głównych stronach dwóch portali oraz jednej gazety. Postanowienie nie jest prawomocne.
/asz/

![Świdnicki basen letni oblegany. W sobotę temperatura może sięgnąć 38 stopni Celsjusza [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-basen-letni-2026.06.27-12-238x178.jpg)
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)







