Strona główna Sport Inne Dominacja Tygrysów na polskich matach

Dominacja Tygrysów na polskich matach [FOTO]

0

Dwa listopadowe weekendy, dwa Puchary Polski w dwóch organizacjach oraz dwukrotnie wygrany puchar dla najlepszej drużyny mistrzostw. Tak wyglądają dokonania Sportowego Klubu Taekwondo „Tiger” na początku sezonu startowego 2014/2015. Po świetnym starcie w Mistrzostwach Świata Taekwondo w Rzymie, Tygrysy wygrywają klasyfikację generalną najważniejszych turniejów w tym półroczu.

 tiger5

8 listopada w Strzelcach Krajeńskich obył się Puchar Polski Taekwondo ITF-Unified, na którym 38-osobowa drużyna Tygrysów zdobyła 57 medali, co dało 1. miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu. Do sukcesu klubu przyczyniła się trójka świdniczan:

 

Tomasz Bohuszewicz

– 1. miejsce w walkach -82kg seniorów

Mateusz Kałużyński

– 3. miejsce w walkach -76kg seniorów

Daniela Kałużyńska

– 3. miejsce w walkach -57kg juniorek młodszych

 tiger2

W miniony weekend 22 i 23 listopada obyła się jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez w taekwondo w Polsce – Międzynarodowy Turniej Polish Open Cup w Opolu. Na zawody w Centrum Kongresowym w Opolu zgłosiło się 532 osób z Polski, Mołdawii, Kazachstanu, Ukrainy oraz Argentyny. Do ostatnich walk toczyła się rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny zawodów. Tygrysy potwierdziły swoją dominację na krajowych matach wygrywając klasyfikację generalną pokonując poprzednich triumfatorów OKT Opole oraz KS „Orient” z Częstochowy. Na otwarciu turnieju zaprezentowała się również klubowa grupa pokazowa „Tiger Kids”, która zrobiła duże wrażenie na zgromadzonej widowni. Sukces klubu nie odbył się bez wkładu świdniczan:

Tomasz Bohuszewicz

– 1. miejsce w walkach przerywanych +185cm

– 2. miejsce w walkach ciągłych -84kg

Daniela Kałużyńska

– 2. miejsce w walkach przerywanych -165cm

Szczegółowymi informacje na stronie internetowej www.skttiger.pl oraz na profilu klubu na facebooku.

Poprzedni artykułKompleks lekkoatletyczny otwarty
Następny artykułŚKPR nie przestraszył się lidera