Strona główna Bez kategorii Kompleks lekkoatletyczny otwarty

Kompleks lekkoatletyczny otwarty

12

Mimo przejmującego chłodu nie zabrakło chętnych do udziału w pikniku, otwierającym nowy obiekt lekkoatletyczny w Świdnicy. Z boiska i bieżni, wybudowanych przy Gimnazjum nr 4 w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu będzie mógł korzystać każdy świdniczanin.

KS 2

Teren wokół gimnazjum przy ulicy Jodłowej jest już niemal całkowicie zagospodarowany. Przy szkole są boiska do gry w koszykówkę i siatkówkę, niedawno oddane do użytku boisko do gry w bule, a od dzisiaj także boisko do piłki nożnej i bieżnią. – Młodzież będzie mogła tutaj trenować, wymiary pozwalają także na organizację zawodów międzyszkolnych – mówi dyrektor Tomasz Całka. Po południu i wieczorami obiekt będzie otwarty dla chętnych z osiedla Zarzecze i z innych dzielnic miasta.

Kompleks lekkoatletyczny zrealizowany został w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” ze środków samorządu województwa dolnośląskiego (300 tys. zł) i miasta Świdnicy (790,4 tys. zł). Składa się z czterotorowej bieżni okólnej o obwodzie 200 m, sześciotorowej bieżni do sprintu o długości 60 m, skoczni w dal, pola do pchnięcia kulą, boiska do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Obiekt zyskał nowe oświetlenie, ogrodzenie i monitoring.

Podczas sobotniego pikniku otwarcia gimnazjaliści z klas sportowych rozegrali mini mecze piłki nożnej, na dzieci czekały zabawy z klaunami, a na wszystkich uczestników bez względu na wiek – bieg sztafetowy. Nie zabrakło także ciepłego posiłku.

/opr. red./

Poprzedni artykułWażne przed II turą wyborów w Świdnicy
Następny artykułDominacja Tygrysów na polskich matach [FOTO]