Strona główna Bez kategorii Zdrowe i skuteczne odchudzanie

Zdrowe i skuteczne odchudzanie

0

Statystyki są alarmujące – już przeszło połowa Polaków ma problemy z nadwagą, a coraz częściej problem ten dotyka także dzieci! Obserwacje przeprowadzone przez zespół dietetyków z Centrów Dietetycznych Naturhouse pozwoliły na wyróżnienie 4 głównych zasad, dzięki którym raz na zawsze uda nam się pożegnać zbędne kilogramy.

avatar_uwaga_nh

 

MOTYWACJA

– Badania dowodzą, że osoby odchudzające się pod okiem dietetyka podczas regularnych cotygodniowych wizyt, 10 razy częściej osiągały optymalną wagę niż osoby, które korzystały z pomocy specjalisty tylko raz na trzy tygodnie lub rzadziej – mówi mgr inż. Barbara Olszewska – dyplomowany Dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Świdnicy.

Rozpoczynając dietę jesteśmy pełni energii i chętni do działania. Utrata pierwszych 2-3 kilogramów bardzo nas cieszy. Wraz z upływem czasu i dalszego spadku masy ciała, często już mniejszego i nie tak spektakularnego jak na początku, odczuwamy pogorszenie nastroju. Zaczynamy łamać zasady diety i wiara ze własne Możliwości spada. To pierwszy krok do porzucenia diety i powrotu do dawnych nawyków żywieniowych oraz początkowej wagi. Dlatego bardzo ważne są regularne spotkania z Dietetykiem, które pomagają nam w wytrwaniu na diecie. Dietetyk wysłucha, wesprze, pochwali, ale też pomorze w modyfikacji diety lub indywidualnie dobierze suplementację, która pomoże nam w pozbyciu się przykrych dla nas dolegliwości.

IMG_4833
 
mgr inż. Barbara Olszewska
dietetyk Naturhouse w Świdnicy

ODPOWIEDNIA DIETA

Czyli jaka? Przede wszystkim zgodna z zasadami zdrowego żywienia propagowanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Pełnowartościowa, zbilansowana dieta zawierająca białka, węglowodany i tłuszcze w odpowiednich proporcjach jest recepta na sukces. Podczas odchudzania dobrze, aby plan żywieniowy był indywidualnie dobrany do naszych potrzeb i aby nie wykluczał żadnych z podstawowych grup produktów.

INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA

Powiedzmy sobie szczerze – nie ma ani diety cud ani suplementów które w magiczny sposób spowodują ubytek zbędnych centymetrów w biodrach czy w talii. No dobrze, więc po co suplementy, skoro odpowiednie jedzenie i ćwiczenia pozwolą osiągnąć sukces?

Powodów jest kilka. Podstawowym zadaniem suplementów diety jest uzupełnienie brakujących składników mineralnych i witamin w organizmie, które nie zawsze łatwo dostarczyć w optymalnych ilościach, gdy jesteśmy na diecie niskokalorycznej.

Suplementy faktycznie wspomagają odchudzanie poprzez wspomaganie procesów lipolizy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej. Szczególnie pomocne są wówczas ekstrakty z zielonej herbaty, kawy, karczocha, a także takie związki jak L-karnityna czy CLA.

Jak więc widać naturalna suplementacja na wspomóc nasz organizm podczas długiego i trudnego procesu odchudzania. Suplementy diety nie mogą być jednak stosowane zamiast posiłku, a jedynie jako dodatek mający uzupełnić niedobory niezbędnych do funkcjonowania organizmu składników. Należy również pamiętać, aby przyjmowanie suplementu skonsultować z dietetykiem bądź lekarzem.

WYJŚCIE Z DIETY

Etap stabilizacji po zakończonych okresie utraty masy ciała jest bardzo ważny i to on zapobiega efektowi jo-jo. Wyprowadzenie z diety to tak naprawdę włączenie do codziennego menu produktów wcześniej zabronionych lub ograniczonych i zwiększenie kaloryczności posiłków z zachowaniem podstawowych zasad zdrowego żywienia. Aby utrzymać motywację do zachowania szczupłej sylwetki, warto wtedy pozostać w kontakcie ze swoim dietetykiem, który przeprowadził nas przez etap utraty wagi.

Dzięki reedukacji żywieniowej która trwa przez cały okres odchudzania jesteśmy mądrzejsi o wiedzę żywieniową, która pozwala nam dokonywać właściwych wyborów podczas komponowania swojego codziennego menu, już po zakończeniu kuracji.

Odchudzając się z zachowaniem wymienionych zasad mamy zatem większe szanse na osiągnięcie szczupłej sylwetki niż działając w pojedynkę. Warto zatem spotkać się ze swoim dietetykiem i z nim zaplanować wspólna walkę o lepsze zdrowie i piękniejsze ciało.

Z Panią mgr inż. Barbarą Olszewską można porozmawiać w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Świdnicy, ul. Rynek 13.

Można umówić się również dzwoniąc pod numery telefonów: 74 857 46 13 lub 731 615 305.

Można również zapisać się przez Internet:

natyr

 

 

Poprzedni artykułProces dyrektorki i nauczycielek utajniony
Następny artykułBlack Griffin w grodzie Gryfa