Strona główna Polityka Tadeusz Grabowski odszedł ze Wspólnoty Samorządowej

Tadeusz Grabowski odszedł ze Wspólnoty Samorządowej

7

Wieloletni przewodniczący koła miejskiego i radny rządzącego Świdnicą od trzech kadencji stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej rezygnuje z członkostwa. Jak pisze w oświadczeniu, Wspólnota „(…)z organizacji apolitycznej stała się w swych działaniach ugrupowaniem o charakterze partyjnym nastawionym na koniunkturalizm.(…)”. Fala odejść wieloletnich działaczy stowarzyszenia trwa od ubiegłego roku. Zrezygnowali m.in. starosta Zygmunt Worsa, Sabina Cebula z zarządu powiatu, część radnych powiatowych, radni RM w Strzegomiu. Rozwiązane zostało koło w Dobromierzu.

Tadeusz Grabowski

Tadeusz Grabowski we Wspólnocie był od 2002 roku. W latach 2004-2012 pełnił funkcję przewodniczącego koła świdnickiego. – Zrzeszyła nas idea, by działać dla miasta i powiatu ponad partiami, ponad polityką – wyjaśnia. –  Dzisiaj nasze ideały nie mają żadnego znaczenia. Nagle partnerem stała się Platforma Obywatelska, nie wiem, co może być przy następnych wyborach.

Rezygnacja była do przewidzenia. Tadeusz Grabowski ostro skrytykował wybór Ryszarda Wawryniewicza na przewodniczącego koła miejskiego WS, przestał się również zgadzać z prezydentem Wojciechem Murdzkiem, przewodniczącym Wspólnoty. Do Rady Miejskiej w tych wyborach kandyduje  z własnego komitetu. Z KWW Tadeusza Grabowskiego startuje także Michał Kulig, obecny radny i wciąż członek WS.

/asz/

OŚWIADCZENIE TADEUSZA GRABOWSKIEGO

Poprzedni artykułOszczędzili 100 tysięcy, nie dali się fałszywym wnuczkom
Następny artykułZmierzyli się z „bykami”