Strona główna Bez kategorii Świdniczanie byli hojni!

Świdniczanie byli hojni! [FOTO]

0

13 tysięcy sto złotych udało się zebrać podczas weekendowej kwesty na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum przy ulicy Leśnej w Świdnicy. W akcję zaangażowało się około 60 wolontariuszy, społecznicy z Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” i stowarzyszenie Dr Clown. – Wszystkim bardzo dziękuję! – mówi prezes TPC „Hospicjum” Dariusz Pawliński.

hospicjum 4

Kwesta prowadzona była na ulicach Świdnicy, w marketach, przed kościołami. – Bardzo radośnie zrobiło się w niedzielę na Rynku, gdzie z dziećmi spotykał się Dr Clown, a dorośli mogli za darmo zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru – dodaje prezes i podkreśla, że świdniczanie okazali się bardzo hojni. Każda złotówka zostanie wykorzystana na budowę stacjonarnego hospicjum.

_2d_ _ 0. Ground Floor

Hospicjum będzie miało ponad 1700 m2 powierzchni. Nowoczesny budynek powstaje blisko szpitala Latawiec przy ulicy Leśnej na działce, podarowanej przez miasto. – Będzie spełniał najsurowsze wymogi, ale przede wszystkim stanie się przyjaznym miejscem dla chorych i ich rodzin. Zagwarantujemy opiekę na najwyższym poziomie i ciepłą, serdeczną atmosferę – deklaruje prezes. Stacjonarne hospicjum przewidziane jest docelowo na 10 łóżek hospicyjnych i 20 opieki paliatywnej. Towarzystwo myśli również o utworzeniu opieki dziennej nad pacjentami dochodzącymi. Po raz pierwszy hospicjum będzie się ubiegało o kontrakt z NFZ, dotychczas utrzymywało się z darowizn i dotacji, przekazywanych przez gminy. Budowa ma się zakończyć najpóźniej 31 października 2015 roku, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani pod koniec przyszłego roku.

/red./

Zdjęcia Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”

Poprzedni artykułKomitety poznały numery list
Następny artykułKto na szefów gmin?