Strona główna Bez kategorii Porządkują niemieckie cmentarze

Porządkują niemieckie cmentarze

5

Wycinają chaszcze, odsłaniają nagrobki, czyszczą płyty. Strażacy z gminy Strzegom porządkują niemieckie cmentarze. Prace rozpoczęły się pod koniec września i potrwają kilka tygodni.

033-05

Na wykonanie  prac gmina otrzymała zgodę konserwatora zabytków. 26 września porządki na cmentarzu rozpoczęli strażacy OSP z Goczałkowa, Jaroszowa, Rogoźnicy, Stanowic, Tomkowic i Żelazowa. – Zaniedbany od lat cmentarz położony w centrum Rogoźnicy należy uporządkować, przywrócić mu należny wygląd i utrzymać w porządku. Mamy pretensje, że na Ukrainie groby naszych rodaków są zaniedbane, a sami nie potrafimy zadbać o mogiły tych, którzy byli tu przed nami. O nich nie wolno nam zapomnieć – komentuje komendant gminny OSP gminy Strzegom, Ryszard Wikliński,
Dzięki podjętej akcji uporządkowano już częściowo cmentarze w Kostrzy i Żelazowie. – Jak wykonamy podstawowe prace porządkowe, poprosimy strażaków z miast partnerskich Strzegomia o wsparcie tej idei, którą na wschodzie w ramach akcji ” Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” zapoczątkowała redaktor Grażyna Orłowska – Sondej – zapewnia komendant.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułZakaz Wjazdu: Reaktywacja
Następny artykułDoczekali się drogi, ale…