Strona główna Bez kategorii Na pomoc psom z Uciechowa

Na pomoc psom z Uciechowa

13

Cała Polska włącza się w akcję pomocy psom ze schroniska w Uciechowie. Jak już informowaliśmy, Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych na mocy wyroku sądowego musi opuścić zajmowane od 2009 roku pomieszczenia. Trwa akcja adopcji psów, którą propagują lokalne i ogólnopolskie media, a także „miss Euro 2012”, Natalia Siwiec, która pozowała z uciechowskimi psiakami do zdjęć.

Natalia

Zdjęcie z FB schroniska

Dramatyczną sytuację schroniska, do którego bezdomne psy oddaje aż 14 gmin, w tym także Świdnica, opisaliśmy 24 października – „Koniec schroniska w Uciechowie? Co z psami?” . Po prawomocnie przegranej sprawie sądowej ośrodek musi się wyprowadzić. Zawsze była tam prowadzona prężna adopcja, jednak teraz potrzebne są błyskawiczne działania. Chętnych nie brakuje, ale na przygarnięcie wciąż czeka ponad 20 psiaków. Wszystkie można zobaczyć na stronie schroniska w zakładce DO ADOPCJI.

Prowadzący schronisko na razie nie decyduje o oddawaniu psów do domów tymczasowych. Zwierzaki czekają na osoby, które przygarną je na stałe.

Ośrodek apeluje także o pomoc w rozpropagowaniu akcji adopcyjnej. Wszystkie aktualności są publikowane także na profilu FB „Schronisko w Uciechowie”.

Kontakt:

tel. 510 433 322 
tel. 889 137 137 (od godz. 14) – adopcje zwierząt
e-mail: [email protected]

Poprzedni artykułŚwidnickie MPK z VIPem Biznesu
Następny artykułNowy wóz dla strażaków