Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

0

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnicy nie kryją wielkiego zadowolenia z zakupu nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Na forach internetowych piszą – nasz maluszek już jest.

samochód strażacki

Cóż, to wcale nie maluszek, a średni wóz ratowniczo – gaśniczy, który będzie służył wszystkim potrzebującym pomocy w wypadkach samochodowych, pożarach i w innych trudnych sytuacjach naszych mieszkańców. Jest bardzo dobrze wyposażony w sprzęt nie tylko gaśniczy, ale także ratowniczy – m. in. w aparaty tlenowe i nożyce. W zakupie tego samochodu dofinansowaniem wsparli gminę Strzegom: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i MSW, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i marszałek województwa dolnośląskiego.

Strażacy z Rogoźnicy przygotowali się starannie na przyjęcie nowego samochodu i poprzez własną pracę wyremontowali i wymalowali garaż remizy, w której będzie stacjonował ich maluszek.

Na terenie gminy Strzegom są cztery jednostki, działające w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym. Trzy z nich mają już nowe samochody ratowniczo – gaśnicze tj. Stanowice, Strzegom i Rogoźnica. W planach jest zakup czwartego samochodu dla ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowie. Nastąpi to w roku 2016. Podjęto także działania, by po wybudowaniu w Jaroszowie Centrum Sportowo – Kulturalnego z remizą strażacką włączyć Ochotniczą Straż Pożarną z Jaroszowa do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego i tym samym starać się o zakup nowego samochodu dla tej jednostki.

 Samochód dla OSP w Rogoźnicy kosztował blisko 767 tys. zł.

/UM Strzegom/

 

Poprzedni artykułNa pomoc psom z Uciechowa
Następny artykułWyjazdowe zwycięstwa drużyn Polonii-Stali