Strona główna Wydarzenia Bieg Pokoju w Krzyżowej

Bieg Pokoju w Krzyżowej

0

Przypadająca w tym roku XXV rocznica historycznej Mszy Świętej Pojednania w Krzyżowej, była okazją do organizacji I Otwartych Biegów Przełajowe pn. „Bieg Pojednania”. Na starcie stanęło łącznie 144 zawodów, z których najmłodszy miał 8 lat a najstarszy 56. Najstarsi zawodnicy mieli do pokonania 4 km odcinek.

 Bieg Pokoju

We wtorek, 30 września o godzinie 8.00 na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbyło się radosne święto sportowe. Wszystko za sprawą „Biegu Pojednania”. Główny cel imprezy, którym było wspieranie inicjatyw służących solidarności międzypokoleniowej oraz pobudzenie aktywności fizycznej młodzieży, rodzin, osób starszych, osób nieaktywnych sportowo został w pełni zrealizowany.

 144 uczestników podzielonych na 7 kategorii stawiło się na starcie, nieopodal pałacu w Krzyżowej. Pogoda dopisywała, przez co organizatorzy zawodów nie mieli żadnych trudności z przygotowaniem trasy biegowej. Bieganie wokół pięknego kompleksu pałacowego, gdzie 25 lat temu odbyło się niezwykle ważne wydarzenie dla obywateli Polski i Niemiec spowodowało, że wśród gości, zawodników i widzów wytworzyła się niezwykła atmosfera.

 Historyczna Msza Pojednania podczas której symboliczny znak pokoju przekazali sobie ówczesny kanclerz Niemiec Helmut Kohl oraz premier RP Tadeusz Mazowiecki miała miejsce Krzyżowej,  o czym doskonale wiedzieli wszyscy startujący tego dnia sportowcy.

 Warto zaznaczyć, że udział w biegach zgłosili również goście z Niemiec. Organizatorzy zadbali, by po zakończonej rywalizacji na wszystkich biegaczy czekał ciepły poczęstunek a najlepszym zawodnikom wręczono medale i statuetki.

 Głównymi organizatorami zawodów byli uczestnicy projektu Partnerski Inkubator Kultury oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”. Partnerami, którzy dzielnie wspierali tworzenie inicjatywy zostali: Gmina Świdnica, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gminny Ludowy Klub Sportowy w Świdnicy, Gminny Zespół Oświaty w Świdnicy oraz Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

/UG Świdnica/

 

Poprzedni artykułKolejna wygrana byla bardzo blisko
Następny artykułPłacić czy nie płacić za postój?