Strona główna Bez kategorii Płacić czy nie płacić za postój?

Płacić czy nie płacić za postój?

4

Przed takim dylematem stają kierowcy, którzy chcą zaparkować auta wzdłuż odtworzonej ulicy Pańskiej w Świdnicy. A jeśli już płacić, to jak? Parking oznaczony jest tablicami z  napisem  „płatny kartą”.  Jaką kartą?

SPP ul. Pańska

Historyczna ulica, która stała się nawet bohaterką powieści kryminalnej Wojciecha Korycińskiego, od lat już fizycznie nie istniała. Między ulicami Marii Konopnickiej a Siostrzaną był po prostu pusty plac, częściowo zajęty przez parking. Wraz z pojawieniem się nowego inwestora w tym miejscu powstał budynek usługowo-mieszkalny, stylizowany na dawne kamienice. Właściciel terenu zrobił ładny gest i odtworzył  ulicę Pańską. Wraz z brukowaną jezdnią powstało 28 nowych miejsc parkingowych. I są to miejsca należące do miasta, a konsekwencją tego była decyzja o włączeniu tego obszaru do Strefy Płatnego Parkowania. Stosowna uchwała została podjęta przez Radę Miejską 30 września. Płacić więc będzie trzeba. – Jednak jeszcze nie teraz – mówi Maciej Rataj, kierownik SPP. – Uchwała musi zostać opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i uprawomocni się 14 dni po tym fakcie. Najprawdopodobniej w sumie do wprowadzenia opłat minie jeszcze około 3 tygodni.

SPP ul. Pańska 1

Do tego czasu przy Pańskiej można parkować za darmo. Sygnałem, że już czas wykupić bilety, będzie ustawienie parkomatu. – W tej chwili mylący jest znak, który został ustawiony przy Pańskiej – przyznaje kierownik. – Znak jest zgodny z przepisami, jednak już zwróciłem się o zasłonięcie słowa „kartą”, by nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. By sytuacja była już zupełnie jasna, jeszcze dzisiaj znaki zostaną całkowicie zasłonięte do czasu uprawomocnienia się uchwały Rady Miejskiej.

Jest jeszcze jedna ważna informacja dla mieszkańców pobliskich ulic. Jak zapewnił zastępca prezydenta Ireneusz Pałac, mieszkańcy, którzy wykupili abonament uprawniający do pozostawiania aut w okolicach Siostrzanej, nie będą musieli dodatkowo płacić za Pańską. Mogą w biurze SPP dopisać tę ulicę za darmo.

Parking przed sklepem Netto należy do właściciela kamienicy i nie jest objęty opłatami.

/asz/

Poprzedni artykułBieg Pokoju w Krzyżowej
Następny artykułKońcówka zapisów do turnieju o Puchar Tymbarku