Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniccy mechanicy praktykowali w Niemczech

Świdniccy mechanicy praktykowali w Niemczech

3

Opel, Audi, Mercedes, Nissan, VW,  w warsztatach Bundeswehry i Bus- und Speditionsunternehmen Schießer – w takich miejscach praktykowali uczniowe Zespołu Szkół Mechanicznych. Po raz kolejny 13-tu przyszłych mechaników wzięło udział w wymianie partnerskiej z  Staatliche Berufsschule w niemieckim Bad Kissingen.

Obraz 157

Uczestnicy praktyk w miasteczku garnizonowym Lager Hammelburg w koszarach. –  Było to ogromne przeżycie dla uczniów, ponieważ z bliska mogli zobaczyć jak wygląda struktura wojska. Na terenie jednostki jest bardzo dużo atrakcji  m.in. muzeum mundurów, broni i wozów wojskowych, gdzie uczniowie fantastycznie się bawili. W szkole uczniowie biorą zawsze udział w zajęciach lekcyjnych, gdzie mogą sprawdzić min. swoja znajomość języka. Mieliśmy również czas na poznanie Bad Kissingen oraz małego miasteczka Hammelburg – opisują opiekunowie.

Uczniowie pracowali na najnowszych modelach samochodów, sprawdzając zdobytą w szkole wiedzę. Przedstawiciele firm zgodnie twierdzą, że z chęcią przyjęliby świdnickich uczniów na dłuższe praktyki, ponieważ są bardzo dobrze przygotowani i pracują z dużym zaangażowaniem.

Poprzedni artykułPrzejęli władzę w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułMagda Gessler: Robiłam wszystko, żeby go nie rąbnąć [FOTO/VIDEO]