Strona główna Temat dnia 1 listopada w Świdnicy – będą zmiany w organizacji ruchu

1 listopada w Świdnicy – będą zmiany w organizacji ruchu

0

Trwają przygotowania związane z nową organizacją ruchu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. W tym roku zmian będzie więcej, ponieważ w toku jest przebudowa ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej.

Pionierów Ziemi Świdnickiej

Gołym okiem widać, że ku końcowi mają się prace związane z modernizacją ul. Pionierów. Gotowa jest nowa nawierzchnia chodników i zatok autobusowych. Prace potrwają jeszcze kilka tygodni, w związku z tym, chcemy wytyczyć bezpośrednie i bezpieczne przejście na cmentarz. Dojście do Al. Brzozowej będzie udostępnione od strony Parku Centralnego. Uruchomione zostaną również dodatkowe miejsca do parkowania – zapowiada Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Ze względu na trwające prace nie będzie możliwe parkowanie na łące w rejonie ul. Pionierów. Zamiast tego uruchomione zostaną dodatkowe parkingi na terenie OSiR przy ul. Śląskiej oraz na ul. Sportowej. Dodatkowo – zapasowy parking gruntowy – zostanie udostępniony na terenie przy ulicy Śląskiej (pomiędzy Hotelem Sportowym, a „Farmą Miejską”).

– Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę, a za dodatkowe utrudnienia przepraszamy – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poprzedni artykułWspomnienie patrona – uroczystości w Świdnicy
Następny artykułFashion Day 2014 [WYNIKI]